Treść strony

Zapraszamy do integracji. Co wybierasz? [Aktualizacja]

Za oknem piękna pogoda, już niedługo powitamy kalendarzowe lato, więc coraz więcej wydarzeń odbywa się w terenie. Weekend 17 i 18 czerwca zapowiada się w naszej gminie bardzo ciekawie.

Święto Ulicy Lipnowskiej

Po kilku latach wraca "Święto Ulicy Lipnowskiej" w Lubiczu Górnym. 17 czerwca organizuje je Stowarzyszenie Centrum Lubicz – Pogranicze Kultur, którego celem jest odkrywanie i pielęgnowanie wielokulturowego dziedzictwa Lubicza.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 nad Drwęcą przy starym młynie w Lubiczu Górnym. To nowa formuła obchodów święta tej najstarszej w Lubiczu Górnym ulicy, która może pochwalić się niezwykłą historią. 

W programie:                                                                                                                            

  • zabawy dla dzieci
  • koncert zespołu „Sztetl”
  • tańce w kręgu w wykonaniu Zespołu Tanecznego z Krobi
  • pokaz filmów
  • rękodzieło
  • degustacja potraw.

Otwarcie filii biblioteki w Lubiczu Górnym

A w niedzielę 18 czerwca? Otwarcie filii biblioteki w nowej siedzibie, rodzinny rajd rowerowy oraz Przegląd Twórczości Przedszkolaków. Zatem po kolei.

Filia biblioteki publicznej w Lubiczu Górnym przez 13 lat mieściła się na poziomie piwnicy w bloku spółdzielczym. Teraz przenosi się do pawilonu handlowego naprzeciwko szkoły podstawowej. Wejście do niej będzie na tyłach Pepco, od strony dużego parkingu.

Filia znalazła swoje miejsce w przestronnym, jasnym pomieszczeniu z wydzieloną kolorową i przyjazną częścią dla młodych oraz częścią dla starszych czytelników. Bibliotekarki postanowiły urządzić filię w stylu powieści Juliusza Verne’a. Można więc spodziewać się morskich klimatów i akcentów. Znajdzie się tam też również tzw. górna półka z wyjątkowymi dla tej filii książkami.

Na dzień otwarty filii w Lubiczu Górnym zapraszamy 18 czerwca w godz. 10.00-14.00.

Warto dodać, że to trzecia z kolei filia gminnej biblioteki, która zyskuje nowe, odpowiednie dla swojego charakteru pomieszczenie. W 2022 r. siedzibę zmieniły filie w Gronowie i Złotorii, co znacznie poprawiło komfort wypożyczania książek, ale przede wszystkim przyciągnęło nowych czytelników.

Międzygminny Rodzinny Rajd Rowerowy

18 czerwca Stowarzyszenie Kurs na Obrowo przy współpracy trzech gmin Lubicza, Obrowa  i Czernikowa po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze do wspólnej przejażdżki.

Pięknych widoków, ciekawych atrakcji oraz miłego towarzystwa nie zabraknie. Wystarczy wsiąść na rower i wyruszyć na przejażdżkę pod opieką pilota, z zabezpieczeniem medycznym i finałem w formie kolorowego pikniku w Daglezjowym Dworku w Sąsiecznie.

Trasy prowadzą przez dukty i drogi leśne i polne. Organizatorzy przygotowali wiele bezpłatnych atrakcji i poczęstunek.

Chętni, aby przebyć 14-kilometrową trasę z Lubicza Górnego, spotykają się w okolicach amfiteatru na Pl. Niepodległości o godz. 10.30.

Przegląd Twórczości Przedszkolaków

A gdy pożegnamy rowerzystów, to będzie można na spokojnie znaleźć sobie miejsce na widowni, i przygotować się na Przegląd Twórczości Przedszkolaków, które opanują scenę amfiteatru od godz. 11.00

Dzieci zaprezentują się w dowolnej formie artystycznej. Czy to będzie taniec czy śpiew? A może jeszcze coś innego? Zobaczymy. W każdym razie integracja i dobra zabawa gwarantowane.

***

Przy okazji w niedzielę zapraszamy do skorzystania z konsultacji w namiocie Gminnego Punktu Programu "Czyste Powietrze". Więcej tutaj.

drukuj (Zapraszamy do integracji. Co wybierasz? [Aktualizacja])

  • data: 2023-06-09

« wstecz