Treść strony

Otwarcie filii biblioteki w Lubiczu Górnym

W najbliższą niedzielę przeniesiemy się w klimat powieści Juliusza Verne’a. W ten wyjątkowy świat literatury zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna, która w Lubiczu Górnym otwiera filię w nowej lokalizacji. Będziecie?

Filia biblioteki publicznej w Lubiczu Górnym przez 13 lat mieściła się na poziomie piwnicy w bloku spółdzielczym. Teraz przenosi się do pawilonu handlowego naprzeciwko szkoły podstawowej. Wejście do biblioteki będzie na tyłach Pepco, od strony dużego parkingu.

Filia znalazła swoje miejsce w przestronnym, jasnym pomieszczeniu z wydzieloną kolorową i przyjazną częścią dla młodych oraz częścią dla starszych czytelników. Bibliotekarki postanowiły urządzić to miejsce w stylu powieści Juliusza Verne’a. Można więc spodziewać się morskich klimatów i akcentów. Znajdzie się tam też również tzw. górna półka z wyjątkowymi dla tej filii książkami.

Na dzień otwarty filii w Lubiczu Górnym zapraszamy 18 czerwca w godz. 10.00-14.00. W programie m.in.: finał konkursu „Biblioteka moja, twoja, nasza”, różnego rodzaju zabawy, konkursy literackie, księga pamiątkowa na lustrze, wymienialnia książek, zapisy z prezentem i słodka niespodzianka.

Warto dodać, że to trzecia z kolei filia gminnej biblioteki, która zyskuje nowe, odpowiednie dla swojego charakteru pomieszczenie. W 2022 r. siedzibę zmieniły filie w Gronowie i Złotorii, co znacznie poprawiło komfort wypożyczania książek, ale przede wszystkim przyciągnęło nowych czytelników.

drukuj (Otwarcie filii biblioteki w Lubiczu Górnym)

  • data: 2023-06-13
  • Plakat
    (Informacje z plakatu zawarte są w tekście)

« wstecz