Treść strony

Zapraszamy na gminną plażę do Józefowa

24 czerwca otwieramy piąty sezon na naszym kąpielisku w Józefowie. Wypoczywającym zaproponujemy kolejne atrakcje m.in. plac zabaw „Statek piracki" oraz nowy sprzęt pływający.

Tradycyjnie wydzielimy w jeziorze miejsca do kąpieli, w tym brodzik dla małych dzieci. O bezpieczeństwo kąpiących się w godz. 10.00-18.00 zadbają sprawdzeni ratownicy.

Na plaży pojawiły się już nowe atrakcje dla dzieci, czyli linarium i plac zabaw „Statek piracki". Dla młodzieży gmina kupiła deski SUP i rowery wodne (wynająć będzie można też kajaki) oraz pomost pływający, ułatwiający korzystanie ze sprzętu wodnego. Dodatkowo zainstalujemy nowy zestaw do siatkówki, czyli słupki, siatkę oraz linie wyznaczające boisko. Przybędzie też koszy na śmieci.

Udogodnieniem dla wszystkich wypoczywających na kąpielisku będzie również kontener sanitarny z toaletami damską, męską i dla niepełnosprawnych, który zastąpi dotąd wynajmowane na sezon toalety przenośne typu toi-toi. Skorzystanie z toalety w kontenerze będzie kosztowało 2 zł. Oplata zostanie przeznaczona na bieżące utrzymanie czystości (obsługę i detergenty). 

Tak, jak w poprzednich latach ok. 90 m od jeziora, na polu przy wjeździe do lasu urządzimy bezpłatny parking. Za wjazd na mniejszy parking tuż przy plaży trzeba będzie jednorazowo zapłacić 10 zł. Między parkingami, po obu stronach, obowiązuje bezwzględny zakaz stawiania aut w celu zapewnienia sprawnego i bezpiecznego dojazdu służb ratunkowych.

Pieczę nad plażą wójt Marek Nicewicz powierzył Spółdzielni Socjalnej „Lubiczanka".  Jej bar „Lubiczajka” będzie otwarty codziennie od godziny 12.00-20.00. W dniu otwarcia, czyli w sobotę „Lubiczanka” zaprasza na imprezę taneczną, od godz. 17.00. A w niedzielę 25 czerwca, od godz. 12.00, spółdzielnia przygotowała niespodzianki dla najmłodszych: dmuchany plac zabaw "Psi Patrol" i watę cukrową.

Kilka razy w sezonie do wspólnej zabawy wypoczywających zaprosi także Stowarzyszenie One Passion One Love WP, które 22 lipca i 20 sierpnia zaproponuje młodzieży zawody w siatkówkę plażową. Stowarzyszenie będzie także na plaży 1 lipca i 13 sierpnia z namiotem wsparcia z wirtualnym samochodem w alkogoglach. Szczegółowych informacji szukajcie na fanpage One Passion.

Na gminne kąpielisko zapraszamy przez całe wakacje, czyli do 31 sierpnia.

Józefowo znajduje się serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektora Sanitarnego, gdzie na bieżąco sprawdzicie, m.in. wyniki badań wody w jeziorze i inne dane.

Aktualne dokumenty związane z badaniami wody znajdziecie również tutaj.

drukuj (Zapraszamy na gminną plażę do Józefowa)

  • data: 2023-06-21
  • Logotypy
  • Nowy kontener sanitarny
  • Nowy plac zabaw
  • I kolejna nowa atrakcja - linarium

« wstecz