Treść strony

Nowy pociąg na trasie przez Lubicz!

Od 11 grudnia przez Lubicz Dolny pojedzie dodatkowa para pociągów. Dziś wójt Gminy Lubicz Marek Nicewicz podpisał w tej sprawie porozumienie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Dzięki porozumieniu zostanie wprowadzona dodatkowa, czyli siódma para pociągów kursujących od poniedziałku do piątku na trasie Toruń Główny – Czernikowo. Z Torunia głównego odjazd został zaplanowany o godz. 7.12 z  przyjazdem do Czernikowa na godz. ok. 7.50. W drogę powrotną pociąg wyruszy z Czernikowa ok. 7.55, aby zameldować się w Toruniu Głównym o godz.  8.33. W Lubiczu Dolnym ma być ok. 8.15. Nowy pociąg rozpocznie kursowanie 11 grudnia 2023 r.

Wspólny projekt województwa oraz pięciu samorządów – Powiatu Toruńskiego, Gminy Miasta Torunia, Gminy Lubicz, Gminy Obrowo i Gminy Czernikowo nakierowany jest przede wszystkim na poprawę oferty transportowej mieszkańców silnie zurbanizowanych terenów wokół Torunia, ale także odciążenia mocno zakorkowanej drogi krajowej w Lubiczu.

Szacunkowy roczny koszt uruchomienia pary pociągów to ponad 535 tys. zł. Gmina Lubicz w przyszłym roku dołoży do tego z własnego budżetu prawie 65 tys. zł. 

- Dziś w czasie rozmów w Urzędzie Marszałkowskim bardzo mocno wybrzmiała również potrzeba budowy nowych przystanków, zwłaszcza w Lubiczu Górnym, w okolicach osiedla - mówi wójt Marek Nicewicz.

Połączenia kolejowe, transport autobusowy, przebudowa dróg krajowych czy budowa dróg gminnych w tym nowej drogi przez Małgorzatowo - te wszystkie elementy składają się na poprawę komunikacji na terenie naszej gminy.

drukuj (Nowy pociąg na trasie przez Lubicz!)

  • data: 2023-10-12
  • Temat przedstawia marszałek Piotr Całbecki
  • Wójt Marek Nicewicz podpisał porozumienie w sprawie dodatkowej pary pociągów
  • Marszałek oraz samorządowcy, którzy podpisali porozumienie

« wstecz