Treść strony

Złotoria. Te ulice będą z kostki

Ulice Storczykowa oraz fragmenty ul. Liliowej i Różanej w Złotorii do wakacji zostaną przebudowane. 1 lutego wójt Marek Nicewicz podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą, w towarzystwie radnej Aldony Peregonczuk.

Inwestycja jest kontynuacją zadania, dla którego roboty rozpoczęto już w 2023 r. poprzez przebudowę ul. Konwaliowej. - W bieżącym roku planujemy przebudować ul. Storczykową, ul. Liliową na odcinku od ul. Storczykowej do ul. Konwaliowej oraz odcinek ul. Różanej z dojazdem od strony ul. Storczykowej - wyjaśnia wójt Marek Nicewicz. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 657 wraz z wykonaniem nowego przepustu w ciągu tej drogi.

W ramach zadania będzie wybudowana jezdnia o nawierzchni z kostki betonowej, szerokości 5 metrów wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa.

Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 657 wraz z wykonaniem nowego przepustu w ciągu tej drogi.

Umowa z wykonawcą firmą Sławomir Przyziółkowski BRUKBUD; STIHL Autoryzowany Dealer Sprzedaż-Serwis-Wynajem z Torunia została podpisana 1 lutego. Termin na zakończenie wszystkich prac to początek lipca 2024 r. Jak deklaruje wykonawca, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, termin ten ulegnie skróceniu.

Łączna wartość robót wyniesie 1 300 000 zł.

Dla zadania gmina pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

drukuj (Złotoria. Te ulice będą z kostki)

  • data: 2024-02-07
  • Na zdjęciu Aldona Peregonczuk - radna ze Złotorii, Sławomir Przyziółkowski - BRUKBUD oraz wójt Marek Nicewicz

« wstecz