Treść strony

Gminy Lubicz i Obrowo łączą siły

Wraca temat przedłużenia linii nr 113 przez Kopanino w gm. Lubicz do Obór w gm. Obrowo. Pojawił się też nowy temat wspólnej budowy kolektora ściekowego dla mieszkańców obu sąsiadujących ze sobą gmin.

- To było kolejne spotkanie dotyczące rozwiązania spraw, które razem nas dotyczą – mówi wójt Marek Nicewicz.

Wójt Marek Nicewicz i wójt Obrowa Andrzej Wieczyński w gronie merytorycznych pracowników i przedstawicieli mieszkańców naszej gminy rozpatrywali możliwość wspólnych przedsięwzięć.

Ponownie pojawił się temat kursów linii nr 113 przez Kopanino do Obór. – Mieszkańcy Kopanina zyskaliby dzięki temu dodatkowy przystanek na wysokości ul. Wierzbowej, a także więcej terenu do rekreacji przy świetlicy, ponieważ pętla autobusowa zostałaby przeniesiona do Obór – mówi wójt gminy Lubicz.

W przyszłym tygodniu wójtowie mają spotkać się z dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia Marcinem Kowallkiem, który nadzoruje miejską spółkę MZK.

Wójtowie rozważali także kwestie techniczne budowy kolektora ściekowego dla miejscowości Kopanino i Grabowiec w naszej gminie oraz Obór w gminie Obrowo.

Gdy pojawią się konkrety, będziemy o nich informować.

drukuj (Gminy Lubicz i Obrowo łączą siły)

  • data: 2024-02-08
  • Konsultacje nad mapami
  • Na zdjęciu od lewej prezes ZUK Marcin Cichal, wójtowie Marek Nicewicz i Andrzej Wieczyński oraz zastępca wójta Joanna...
  • W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele mieszkańców

« wstecz