Treść strony

Kończy się remont wiaduktu w Nowej Wsi

W tym tygodniu kończy się remont wiaduktu nad autostradą A1 w Nowej Wsi. Przejazd trasą ponownie będzie możliwy od soboty 1 czerwca. Od poniedziałku 3 czerwca wracają na nią także autobus szkolny oraz Pol-Bus.

Remont wiaduktu rozpoczął się 7 maja na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Pierwotnie remont wiaduktu miał być w marcu – mówi wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz. – Wtedy udało się nam przesunąć ten termin, mieliśmy nadzieję, że na wakacje. Jednak na przełomie kwietnia i maja wykonawca remontu wiaduktu poinformował nas, że prace są konieczne ze względu na pogarszający się stan techniczny wiaduktu. Korzystanie z niego stawało się niebezpieczne, a z takim argumentem trudno dyskutować. W tej sytuacji zorganizowaliśmy dodatkowy autobus szkolny dowożący uczniów z Nowej Wsi do szkoły w Złotorii przez Toruń. To oczywiście jest utrudnieniem, ponieważ sam dojazd i powrót są o wiele dłuższe, a dzieci czekają na lekcje lub powrót do domu w świetlicy. Dla gminy dodatkowy autobus wiąże się również z dodatkowymi kosztami - 6 tys. zł tygodniowo. Dlatego cieszę się, że remont dobiega końca.

Jak nas poinformował Adrian Kramarski, kierownik robót spółki Freyssinet Polska, remont kończy się 31 maja. Z Nowej Wsi do Złotorii drogą wojewódzką nr 657 będzie można dojechać od soboty 1 czerwca.

Od poniedziałku 3 czerwca na swoją stałą trasę wraca również autobus szkolny oraz Pol-Bus.

drukuj (Kończy się remont wiaduktu w Nowej Wsi)

  • data: 2024-05-27

« wstecz