Treść strony

Szykujemy się do otwarcia gminnego kąpieliska

Na pewno wielu z mieszkańców czekało na tę informację – 22 czerwca otwieramy kąpielisko w Józefowie. Kontrola wypadła pomyślnie, umowy z ratownikami zostały podpisane, a lato zbliża się wielkimi krokami.

To będzie już szósty, oficjalny sezon nad jeziorem w Józefowie. Przez kilka lat wzbogacaliśmy to miejsce tak, aby wakacyjny pobyt na kąpielisku kojarzył się z przyjemnością i bezpieczeństwem.

Strzeżone przez ratowników kąpielisko będzie dostępne od 22 czerwca do 1 września, codziennie w godz. 10.00-18.00. W jeziorze zostanie wydzielony brodzik dla najmłodszych i miejsca do kąpieli. Osoby, które zechcą skorzystać z wypożyczenia sprzętu wodnego mają do wyboru rowery wodne, kajaki i deski SUP. Dla najmłodszych na terenie kąpieliska postawiliśmy plac zabaw. Młodzież chętnie korzysta z boiska do piłki plażowej. Tradycyjnie Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” otworzy również bar. Od ubiegłego roku można także korzystać z kontenera sanitarnego. Przewidziane są dwa parkingi – duży przy wjeździe do lasu oraz mały tuż przy plaży.

Na kąpielisko wejdziemy bezpłatnie. Płatne, jak w poprzednich latach, będą: toaleta (na środki czystości) oraz wypożyczanie sprzętu wodnego i mały parking przy plaży. Ceny podamy na początku sezonu.

Wczoraj odbyła się lustracja kąpieliska pod kątem jego przygotowania do sezonu letniego, w której uczestniczyli przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, WOPR-u, Komendy Miejskiej Policji, Starostwa Powiatowego w Toruniu, a także Urzędu Gminy Lubicz.

Zgodnie z przepisami pierwszą próbkę wody z jeziora sanepid pobierze 14 czerwca. Wszystkie wyniki badań będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej w zakładce Kąpielisko Józefowo.

Kąpieliskiem będzie zarządzać „Lubiczanka”.

drukuj (Szykujemy się do otwarcia gminnego kąpieliska)

  • data: 2024-06-05

« wstecz