Treść strony

W sobotę 22 czerwca otwieramy kąpielisko

Sanepid potwierdza, że woda w jeziorze w Józefowie nadaje się do kąpieli. Dziś na plażę dowieziemy świeży piasek. Przygotowujemy również całą letnią infrastrukturę.

Zaczynamy szósty sezon nad jeziorem w Józefowie. Gminne kąpielisko przygotowuje Zakład Usług Komunalnych, „Lubiczanka” – w wakacje zarządzająca tym terenem oraz sołtys i rada sołecka Młyńca Drugiego, ratownicy i pracownicy urzędu gminy.

Strzeżone kąpielisko będzie dostępne od 22 czerwca do 1 września, codziennie w godz. 10.00-18.00. W jeziorze zostanie wydzielony brodzik dla najmłodszych i miejsca do kąpieli. Osoby, które zechcą skorzystać z wypożyczenia sprzętu wodnego mają do wyboru rowery wodne, kajaki i deski SUP (20-30 zł za godzinę). Dla najmłodszych na terenie kąpieliska postawiliśmy plac zabaw. Młodzież chętnie korzysta z boiska do piłki plażowej. Tradycyjnie Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” otworzy również bar, który będzie czynny od 12.00 do 20.00*. Od ubiegłego roku można także korzystać z kontenera sanitarnego – 2 zł (na środki czystości). Dostępne będą dwa parkingi – duży przy wjeździe do lasu oraz mały płatny 15 zł za wjazd tuż przy plaży.

Pierwszą próbkę z jeziora sanepid pobrał 14 czerwca, więc mamy pewność, że woda nadaje się do kąpieli. Wszystkie wyniki badań będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej w zakładce Kąpielisko Józefowo.

27 lipca w Józefowie odbędzie się turniej siatkówki plażowej organizowany przez Stowarzyszenie One Passion One Love WP, zapisy pod nr tel. 736 053 715. Planujemy również inne jednorazowe akcje, o ich termiach poinformujemy.

Bawcie się dobrze, ale przede wszystkim bezpiecznie! Apelujemy także o dbanie o to miejsce. Wystarczy, że odchodząc, zostawimy po sobie porządek.

*w razie brzydkiej pogody bar może być zamknięty

drukuj (W sobotę 22 czerwca otwieramy kąpielisko)

  • data: 2024-06-20

« wstecz