Treść strony

Fundusz sołecki. Zdecydują mieszkańcy [Aktualizacja]

Chcesz mieć wpływ na to, jakie działania są podejmowane w twoim sołectwie? Przyjdź na zebranie wiejskie. Pierwsze odbędzie się 2 września w Nowej Wsi. Cykl zakończy Grębocin 16 września.

Budżet gminy Rada Gminy Lubicz uchwala zawsze na rok z góry, a częścią budżetu jest właśnie fundusz sołecki, czyli pieniądze specjalnie wydzielone dla sołectw na ich najpilniejsze potrzeby. To mieszkańcy głosują na zebraniach na co ten fundusz przeznaczyć.

Cały fundusz sołecki na 2022 rok w naszej gminie wyniósł ponad 730 tys. zł. Dzięki niemu m.in. w Lubiczu Górnym na ul. Piaskowej powstanie chodnik, w Rogowie zrobiono parking przy świetlicy, Krobia i Młyniec Pierwszy zakupiły lampy, a Kopanino postawiło garaż przy świetlicy, zakupiło materiał i właśnie buduje wiatę przystankową.

W tym roku fundusz to już przeszło 802 tys. zł. Pula dla każdej miejscowości jest przydzielana na podstawie wzoru podanego w ustawie o funduszu sołeckim, w którym największe znaczenie ma liczba osób zamieszkujących sołectwo. Dlatego najwięcej do dyspozycji otrzymają najliczniejsze sołectwa, m.in. Grabowiec, Gronowo czy Złotoria – ponad 58 tys. zł.

W załącznikach prezentujemy terminy zebrań w każdym sołectwie i kwoty funduszu (w dwóch formatach jpg i pdf). 

Aktualizacja: zmiana terminu zebrania w Rogowie.

drukuj (Fundusz sołecki. Zdecydują mieszkańcy [Aktualizacja])

  • data: 2022-08-11
  • Kwoty funduszu
  • Harmonogram zebrań wiejskich

« wstecz