Treść strony

Linia nr 114 nie wraca do rozkładu. Jak dojedziemy do Torunia?

Na skutek uwag mieszkańców od 1 września linia MZK nr 114 Toruń – Krobia nie wróci na trasę. Do Krobi, tak jak w poprzednich latach, będzie kursować linia nr 115 (dawne 35). Prezentujemy nowe rozkłady jazdy.

Od maja gmina Lubicz wspólnie w Urzędem Miasta Torunia pilotażowo, na dwa miesiące, wprowadziły nową linię autobusową 114, która powinna ułatwić mieszkańcom naszej gminy przemieszczanie się między Toruniem.

Linia miała przede wszystkim skrócić czas dojazdu do miasta. Kurs pomijał bowiem wjazd do Lubicza Górnego, który w przypadku linii nr 35 (przekształconego na 115) powodował duże opóźnienia.

Wójt Marek Nicewicz od początku podkreślał, że autobus 114 jest linią pilotażową, a jej funkcjonowaniu bacznie będzie się przyglądał. - Przeanalizowaliśmy wszelkie docierające do nas opinie oraz komentarze, o które prosiliśmy mieszkańców również na gminnym FB, i za wszystkie dziękujemy - mówi wójt Marek Nicewicz. 

Zebrane uwagi zostały omówione z przedstawicielami Urzędu Miasta Torunia, ponieważ to jemu podlega miejski przewoźnik.

Wnioski? Na skutek opinii mieszkańców, które wójt uznał za uzasadnione, linia 114 po wakacjach nie wróci do lubickiego rozkładu jazdy MZK. W rozkładzie 115 doszło natomiast kilka nowych kursów. Niżej zamieszczamy obowiązujące od 1 września rozkłady w formatach pdf (do wydrukowania) i jpg.

drukuj (Linia nr 114 nie wraca do rozkładu. Jak dojedziemy do Torunia?)

  • data: 2022-08-30
  • Rozkład 115 - przystanek Plac św. Katarzyny, kierunek Krobia
  • Rozkład 115 - przystanek Krobia, kierunek plac św. Katarzyny
  • Rozkład 115 - przystanek Lubicz Górny, kierunek Plac św. Katarzyny
  • Rozkład 115 - przystanek Dziewulskiego, kierunek Krobia

« wstecz