Treść strony

WOŚP. Wydarzenia z sercem w tle

Po raz kolejny zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, biegając, truchtając, maszerując, spacerując, morsując, czyli dobrze się bawiąc i zasilając wośpową puszkę. Dziś więcej o kilku wydarzeniach, ale to jeszcze nie wszystko.

Akcja poboru krwi

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" To hasło tegorocznego Finału WOŚP. Orkiestra od samego początku wspiera ludzi w najtrudniejszych zdrowotnych sytuacjach. W wielu z nich ratunkiem jest krew, którą można mieć wyłącznie od innego darczyńcy. Dlatego nasz lubicki Finał zawsze wiąże się z przyjazdem krwiobusa.

Razem z Klubem Honorowych Dawców Krwi Gmina Lubicz zapraszamy Was 28 stycznia na parking przed Urzędem Gminy Lubicz w godz. 10.00-14.00.

Bieg z biegiem Drwęcy

IV już raz wraz z lubickim sztabem przygotowaliśmy dla Was „Bieg z biegiem Drwęcy”. To będzie świetna zabawa. Zachęcamy młodszych, średnich i starszych. Wszystkie szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na FB oraz regulaminie, który załączamy poniżej tekstu.

Dodatkowo zapraszamy miłośników nordic walking do ok. 5-kilometrowego spaceru z kijkami. Jeśli jesteście zainteresowani marszem, bądźcie na starcie o godz. 10.00, a za wrzut do puszki (m.in. 20) dostaniecie także pakiet wydarzeniowy biegacza: komin, nr startowy, medal pamiątkowy, gadżet gminny i baton. 

Jeżeli macie jakieś pytania, to piszcie na maila biegwosp@lubicz.pl.

Morsowe wośpowanie

„Morsowe wośpowanie” to już nasza tradycja! Miłośników zimnej wody w naszej gminie jest naprawdę wielu. Zapraszamy Was wszystkich w niedzielę 29 stycznia nad jezioro w Józefowie w godz. 9.00-13.00.

Na wszystkich będzie czekać ognisko i ciepła herbata.

Za wrzut do puszki będą pyszności od KGW "Od Pokoleń" z Mierzynka oraz bigos męża szefowej sztabu Pawła Gałki.

A jeśli umieścicie w puszcze minimum 20 zł, otrzymacie także pakiet wośpowego morsa: komin wośpowy, certyfikat, medal pamiątkowy, gadżet gminny oraz baton.

Serducho bije w rytmie zwierzaka

W tym roku również proponujemy Wam „Spacer z pupilem”. Zatem, w wośpowy weekend zabierzcie swojego zwierzaka na spacer (chyba że nie może, o czym dalej) i odbierzcie dla niego specjalny pakiet (do puszki wrzucamy minimum 10 zł).

Pakiety, a w nich paczuszka zdrowych przekąsek, pamiątkowy medalion na wstążeczce, certyfikat, gadżet gminny i baton będą na Was czekały w Józefowie w sobotę 28 stycznia w godz. 9.00-13.00 lub w niedzielę 29 stycznia w godz. 14.00-17.00 w sali Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym w czasie Wielkiego Finału.

Dodatkowo ogłaszamy subiektywną zabawę na najsympatyczniejszego wośpowego zwierzaka, która potrwa od 28 stycznia od godz. 9.00 do 29 stycznia do godz. 17.00.

Zdjęcie pupila w kontekście wośpowym trzeba będzie wkleić pod specjalnie oznaczonym postem, który ukaże się w wydarzeniu na fb „Serducho bije w rytmie zwierzaka” (w zakładce Dyskusja) w piątek 27 stycznia. Zróbcie identycznie, jeżeli Wasz pupil nie może wyjść na spacer, ale pstrykając mu fotkę w domu i potem samemu wpadnijcie do nas po pakiet.

Wygra ten zwierzak, przy którym najmocniej zabije nam serce. Właściciel zwycięskiego zwierzaka otrzyma w nagrodę voucher do gabinetu weterynaryjnego „Pchełka” w Czernikowie, a najsympatyczniejszy wośpowy zwierzak zostanie wyściskany przez szefową lubickiego sztabu.

Aukcja Złotego Serduszka WOŚP

Szczególnym dla nas wydarzeniem jest także licytacja wyjątkowego Złotego Serduszka WOŚP, na którą zapraszamy ok. 19.00 do nowej sali Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Wielki Finał rozpocznie się tam o 14.00 i zakończy „Światełkiem do nieba” o 20.00.

To nie wszystko! Pełen program tegorocznego WOŚP w naszej gminie opublikujemy już wkrótce.

Bieżące informacje wośpowe znajdziecie na FB Sztab WOŚP Lubicz.

drukuj (WOŚP. Wydarzenia z sercem w tle)

  • data: 2023-01-19

« wstecz