Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Pomoc w otwarciu firmy. Zainteresowani?

  Pomoc w otwarciu firmy. Zainteresowani?

  2020.09.17

  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy rozpoczęło realizację projektu "Wsparcie w starcie - dotacje na samozatrudnienie dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego". 

 • Wrześniowy numer "Gońca gminnego"

  Wrześniowy numer "Gońca gminnego"

  2020.09.16

  Budujemy, remontujemy, kanalizujemy, upiększamy, poprawiamy. Realizujemy też projekty społeczne i proponujemy udział w konkursie. Te i wiele innych tematów znajdziecie w najnowszym numerze gminnego biuletynu informacyjnego.

 • Rondo Solidarności Rolników Indywidualnych

  Rondo Solidarności Rolników Indywidualnych

  2020.09.14

  Taką nazwę od 11 września nosi rondo na drodze krajowej nr 15 w Brzeźnie. W trakcie uroczystości nadania imienia upamiętniono także 42. rocznicę powstania niezależnego ruchu chłopskiego, wręczając odznaczenia państwowe i pamiątkowy medal marszałka województwa.

 • Informacja dla rolników odczuwających skutki COVID - 19

  Informacja dla rolników odczuwających skutki COVID-19

  2020.09.14

  Rolnicy, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z epidemią koronawirusa i zeszłorocznymi niekorzystnymi zdarzeniami w przyrodzie, m.in. suszą czy przymrozkami, pomocy mogą szukać w ARiMR.

 • Potrzebujesz wsparcia? Spotkaj się z psychologiem

  Potrzebujesz wsparcia? Spotkaj się z psychologiem

  2020.09.10

  Finansowany przez gminę psycholog przyjmuje mieszkańców bezpłatnie w Złotorii, Krobi i Lubiczu Górnym. Tel. w sprawie umówienia się na wizytę: 519 577 798.

   

 • „Lubiczanka” walczy z koronawirusem

  „Lubiczanka” walczy z koronawirusem

  2020.09.08

  Lubicka Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” dezynfekuje i ozonuje obiekty użyteczności publicznej w ramach projektu finansowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Spółdzielnia takie usługi wykonuje również komercyjnie.

 • Budowa światłowodu na terenie naszej gminy

  Budowa światłowodu na terenie naszej gminy

  2020.09.04

  Firma NEXERA – polski operator telekomunikacyjny -  w ubiegłym roku rozpoczęła na terenie gminy Lubicz działania związane z budową (a później z udostępnieniem w modelu hurtowym) nowoczesnej, dostępowej sieci światłowodowej (Next Generation Access – NGA).

 • Świadczenia rodzinne mieszczą się teraz w budynku B urzędu

  Świadczenia rodzinne w budynku urzędu

  2020.09.03

  Od 3 września Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu zajmuje dwie siedziby. Główna siedziba GOPS w Lubiczu Dolnym, tak jak dotychczas, mieści się przy ul. Toruńskiej 56. Druga to budynek B Urzędu Gminy Lubicz. Gdzie załatwisz swoje sprawy?

 • Zero utonięć i dobra atmosfera, czyli wakacje w Józefowie

  Zero utonięć i dobra atmosfera, czyli wakacje w Józefowie

  2020.09.01

  Liczni mieszkańcy na plaży, odpoczywający i zażywający kąpieli oraz cztery uratowane osoby przez ratowników. Ofiar zero. Czy może być lepszy bilans tegorocznego sezonu w Józefowie?

   

 • Sołectwa gminy Lubicz otrzymają 700 tys. zł

  Sołectwa gminy Lubicz otrzymają prawie 700 tys. zł

  2020.09.01

  Przyszłoroczny budżet sołecki wyniesie 681 tys. zł, które mieszkańcy będą mogli wydać na swoje najważniejsze potrzeby. 10 września rozpoczynają się zebrania wiejskie. Ich najważniejszym punktem jest podział przyszłorocznych funduszy sołeckich.

Stronicowanie