Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Zrób pierwszy krok. Porozmawiaj z terapeutą

  Zrób pierwszy krok. Porozmawiaj z terapeutą

  2021.01.04

  Jeśli Twoje spożywanie alkoholu sprawia Ci kłopoty życiowe, jeżeli jesteś członkiem rodziny takiej osoby i trudno Ci sobie z tym poradzić, pomoc znajdziesz w gminnym Punkcie Konsultacyjnym dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

 • Za zaangażowanie na rzecz innych i osiągnięcia sportowe

  Za zaangażowanie na rzecz innych i osiągnięcia sportowe

  2020.12.18

  Katarzyna Gałka z Lubicza Dolnego, Maja Bielecka ze Złotorii oraz Anna Katra wraz z Radą Sołecką Młyńca Pierwszego. Oto laureaci tegorocznej nagrody społecznej wójta gminy Lubicz. Marek Nicewicz przyznał też 23 nagrody sportowe.

 • Letnia zadyma w środku zimy

  Letnia zadyma w środku zimy [AKTUALIZACJA]

  2020.12.18

  Pandemia nam nie przeszkodzi! W 2021 roku ponownie pod własnym szyldem zagramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Już dziś zapraszamy! Ze względu na wprowadzenie tzw. narodowej kwarantanny Finał został przesunięty z weekendu 9-10 na 30-31 stycznia.

 • Grudniowe wydanie "Gońca gminnego"

  Grudniowe wydanie "Gońca gminnego"

  2020.12.17

  Ostatni w tym roku numer "Gońca gminnego" jest już w urzędzie gminy. Do końca tygodnia powinien być także w sołectwach, parafiach i innych miejscach, w których zwykle możecie go Państwo znaleźć. A co znajdziecie w środku?

   

 • Za rok pojedziemy ścieżką rowerową do Rogówka

  Za rok pojedziemy ścieżką rowerową do Rogówka

  2020.12.17

  W tym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą na budowę drogi rowerowej relacji Rogówko – Jedwabno – Lubicz Dolny. Trakt buduje starostwo wspólnie z gminą Lubicz.

 • Kalendarz gminny z nagrodzonymi zdjęciami na 2021 rok

  Kalendarz gminny z nagrodzonymi zdjęciami na 2021 rok

  2020.12.11

  Plon ogłoszonego w sierpniu gminnego konkursu „Piękno chronionej przyrody Gminy Lubicz” będzie można podziwiać przez cały 2021 rok, patrząc na gminny kalendarz.

 • Mieszka więcej osób? Złóż deklarację

  Mieszka więcej osób? Złóż deklarację

  2020.12.10

  W tym roku w naszej gminie znacznie wzrosła ilości odpadów komunalnych w stosunku do roku poprzedniego. Dlatego przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku aktualizacji danych i złożenia nowej deklaracji.

 • Nowy projekt GOPS-u. Rekrutacja już ruszyła

  Nowy projekt GOPS-u. Rekrutacja już ruszyła

  2020.12.07

  Mamy propozycję spędzenia czasu, ale także zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych, dla osób niesamodzielnych, w tym starszych i niepełnosprawnych. Jaką? Przeczytajcie.

 • O tym, jak choroba przejmuje kontrolę nad człowiekiem i jak można to zmienić

  Jak wyrwać się uzależnieniu? Gdzie szukać wsparcia?

  2020.12.02

  Pandemia, izolacja, ograniczone kontakty z innymi mogą prowadzić do pogłębienia problemów i złudną próbę uciekania przed nimi w uzależnienia. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma z tym problem, to są miejsca, w których możesz znaleźć pomoc. Nie zwlekaj.

 • Komunikacja publiczna po nowym roku

  Komunikacja publiczna po nowym roku

  2020.12.02

  Gmina Lubicz w tym roku do komunikacji publicznej dołożyła ponad 2,7 mln zł. Podobną kwotę planuje przekazać także w przyszłym roku. Dzięki temu mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z autobusów miejskich MZK i busów prywatnego przewoźnika.

Stronicowanie