Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Zwrot podatku akcyzowego

  Zwrot podatku akcyzowego

  2022.01.03

  Rolniku, jeśli chcesz odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, nie zapomnij o zbieraniu faktur VAT. Gdzie złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego?

 • Taki kalendarz tylko w gminie Lubicz

  Taki kalendarz tylko w gminie Lubicz

  2022.01.03

  Dla mieszkańców naszej gminy przygotowaliśmy kalendarz spiralowany… na półtora roku. Dlaczego właśnie taki? I jak go można dostać? Przeczytajcie.

   

 • Jak minął 2021 rok? Kogo zapamiętamy?

  Jak minął 2021 rok? Kogo zapamiętamy? [Filmy]

  2021.12.31

  Wczoraj odbyła się gminna uroczystość podsumowująca mijający właśnie rok. To zawsze również okazja do doceniania zaangażowania mieszkańców, wręczenia nagród i podziękowań.

 • Trasa szynobusu m.in. przez gminę Lubicz

  Wyniki ankiety. Chcemy jeździć szynobusem

  2021.12.29

  Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje zdanie na temat planowanego połączenia kolejowego przez Lubicz Dolny i Lubicz Górny. Ankietę wypełniło 201 osób.

 • Nie marnujmy jedzenia, przekażmy potrzebującym

  Nie marnujmy jedzenia, przekażmy potrzebującym

  2021.12.23

  Przed nami okres świąteczno-noworoczny, a zatem czas, kiedy kupujemy więcej produktów spożywczych i przygotowujemy zdecydowanie więcej posiłków. Nie zawsze jednak to wszystko zjadamy.

 • Spotkajmy się przy szopce i zaśpiewajmy

  Spotkajmy się przy szopce i zaśpiewajmy

  2021.12.21

  To stało się już tradycją, bo po raz trzeci w grudniu na Pl. Niepodległości przy amfiteatrze w Lubiczu Górnym stanęła szopka bożonarodzeniowa.

 • W te dni Urząd Gminy będzie zamknięty

  W te dni Urząd Gminy będzie zamknięty [Aktualizacja]

  2021.12.21

  Informujemy, że piątek 24 grudnia  br. i piątek 7 stycznia 2022 roku są dniami wolnymi od pracy w Urzędzie Gminy Lubicz w zamian za święta przypadające w soboty: 25 grudnia br. i 1 stycznia 2022 roku.

   

 • Zapraszamy do lektury „Gońca gminnego”

  Zapraszamy do lektury „Gońca gminnego”

  2021.12.17

  Grudniowy numer „Gońca gminnego” jest już gotowy. Zanim dotrze do nas z drukarni możecie go Państwo przeczytać w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej.

 • Pociągiem z Lubicza Górnego do Torunia?

  Pociągiem z Lubicza Górnego do Torunia?

  2021.12.16

  Jak zapowiada marszałek województwa Piotr Całbecki, z końcem stycznia 2022 wznowione zostaną połączenia szynobusem na linii Toruń-Sierpc. Przy tej okazji powraca pomysł powstania nowego przystanku w Lubiczu Górnym.

 • Gospodarka odpadami w nowym roku

  Gospodarka odpadami w nowym roku

  2021.12.16

  Od nowego roku opłata za śmieci w gminie Lubicz miesięcznie będzie wynosić 22 zł od osoby. Taka stawka wynika m.in. z oferty złożonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu, które wygrało przetarg na odbiór odpadów z naszej gminy. 

Stronicowanie