Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Bieg Strażaka w Lubiczu Dolnym, 7 maja 2022 r. Tuż przed pierwszym startem na 1 km

  Bieg Strażaka i wspólny piknik

  2022.05.09

  W charytatywnym I Lubickim Biegu Strażaka na dystansie 5 km zwyciężył Damian Olkowski z Lipienicy, a wśród pań najlepsza była Sylwia Rok-Szpala z Lubicza Górnego.

   

 • Nową linią dojazd w 39 minut

  Nową linią dojazd w 39 minut

  2022.05.05

  Od maja gmina Lubicz wspólnie w MZK wprowadziły nową linię autobusową 114 z Krobi do Torunia. Wczoraj testowaliśmy przejazd tą linią, sprawdzając m.in. czas dojazdu na Plac św. Katarzyny.

 • Podłącz się do kanalizacji. Wyjaśniamy jak to zrobić

  Podłącz się do kanalizacji. Wyjaśniamy jak to zrobić

  2022.04.29

  Mieszkańców ulic, na których została założona kanalizacja zachęcamy do wystąpienia do Zakładu Usług Komunalnych o warunki podłączenia do sieci. Kogo szczególnie?

   

 • Zmiany w komunikacji miejskiej. Nowa linia 114

  Zmiany w komunikacji miejskiej. Nowa linia

  2022.04.28

  Od 1 maja mieszkańcy Lubicza Górnego, Dolnego oraz Krobi będą mogli w godzinach szczytu szybciej, sprawniej i zgodnie z rozkładem jazdy dotrzeć do Torunia.

   

 • GDOŚ w sprawie inwazyjnych gatunków obcych

  GDOŚ w sprawie inwazyjnych gatunków obcych

  2022.04.22

  Osoby przetrzymujące rośliny i zwierzęta należące do inwazyjnych gatunków obcych (IGO) powinny sprawdzić czy posiadają ważne zezwolenia. Z nowymi przepisami powinny zapoznać się też osoby prowadzące sklepy zoologiczne lub ogrodnicze.

 • Budynek B urzędu ma nowe numery telefonów

  Budynek B urzędu ma nowe numery telefonów

  2022.04.22

  W piątek 22 kwietnia w Urzędzie Gminy Lubicz zaczęła działać nowa centrala telefoniczna, a to oznacza zmianę niektórych numerów. Dotyczy to m.in. USC, meldunków, dowodów osobistych oraz referatu promocji i komunikacji społecznej.

 • Wsparcie finansowe dla klubów sportowych

  Wsparcie finansowe dla klubów sportowych

  2022.04.20

  Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Toruniu informuje o Rządowym Programie "Klub". Można otrzymać 10 lub 15 tys. zł, np. na organizację obozu szkoleniowego. Nabór wniosków już ruszył.

 • Chcesz porozmawiać ze swoim radnym?

  Chcesz porozmawiać ze swoim radnym?

  2022.04.14

  Po okresie przerwy spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi Rada Gminy Lubicz wznawia bezpośrednie dyżury dla mieszkańców, zarówno w urzędzie, jak i w okręgach wyborczych.

   

 • CEEB. Zdeklaruj się czym palisz

  CEEB. Zdeklaruj się czym palisz

  2022.04.13

  Coraz mniej czasu zostało mieszkańcom na złożenie deklaracji do CEEB dotyczącej używanego źródła ciepła w domu. Przypominany, że ten ogólnopolski obowiązek dotyczy każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości.

 • Dopłaty bezpośrednie - 2022 rok

  Dopłaty bezpośrednie - 2022 rok

  2022.04.13

  Trwa przyjmowanie wniosków przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2022. Rolnicy maja czas na złożenie wniosków do 16 maja br.

Stronicowanie