Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wójt rozmawia z sołtysami

  Wójt rozmawia z sołtysami

  2023.07.06

  Kilka razy w roku wójt Marek Nicewicz spotyka się z sołtysami, by z pierwszej ręki przekazać im najważniejsze informacje dotyczące bieżących spraw gminy. Po drugie zaś, by wysłuchać gospodarzy wsi i odpowiedzieć na ich pytania. 

   

 • Pani Bożena złożyła tysięczny wniosek

  Pani Bożena złożyła tysięczny wniosek

  2023.07.04

  Bożena Pachniewska ze Złotorii jest tysięczną beneficjentką Programu „Czyste Powietrze” w gminie Lubicz. Wczoraj pani Bożena i jej pełnomocniczka córka Violetta Wiśniewska spotkały się z wójtem gminy Markiem Nicewiczem.

   

 • Nexera podłącza kolejne gospodarstwa

  Nexera podłącza kolejne gospodarstwa

  2023.07.03
  Cyfryzacja gminy Lubicz trwa! Niedawno firma Nexera oddała kolejne 257 adresów. W ciągu kilkunastu miesięcy firma podłączy do sieci ponad 150 dodatkowych gospodarstw domowych w naszej gminie.
   
 • Wotum zaufania dla wójta gminy

  Wotum zaufania dla wójta gminy

  2023.06.30

  Wczoraj wójt Marek Nicewicz otrzymał od Rady Gminy Lubicz wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. A jaki był miniony rok? Trudny finansowo, ale rekordowy w sferze inwestycji. Gmina wydała na nie prawie 28 mln zł.

 • Masz szambo lub przydomową oczyszczalnię?

  Masz szambo lub przydomową oczyszczalnię?

  2023.06.28

  Mamy ważne informacje dla mieszkańców nieruchomości na terenach nieskanalizowanych, którzy użytkują zbiorniki bezodpływowe, czyli szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Prosimy o zapoznanie się z tematem.

   

 • Lubicz Dolny. Narcyzowa w końcu asfaltowa

  Lubicz Dolny. Narcyzowa w końcu asfaltowa

  2023.06.27

  Gmina zakończyła prace związane z przebudową ul. Narcyzowej w Lubiczu Dolnym na odcinku od ul. Tulipanowej do ul Dworcowej. Wykonaliśmy m.in. kanalizację deszczową wraz z przepompownią wód opadowych, jezdnię o nawierzchni asfaltowej i chodnik.

 • Na zdjęciu świnie. Fot. Pixabay

  ASF. Ochroń swoje gospodarstwo

  2023.06.26

  W związku z trwającym okresem wzmożonego ryzyka wystąpienia ognisk afrykańskiego pomocu świń (ASF) w gospodarstwach, prosimy o zapoznanie się informacjami na temat skutecznych metod bioasekuracji.

 • Uroczyste Złote Gody

  Uroczyste Złote Gody

  2023.06.20

  - Możecie być Państwo wzorem małżeństwa dla młodych ludzi – mówił wójt Marek Nicewicz, gratulując parom z naszej gminy jubileuszu 50-lecia małżeństwa. Prezydent Andrzej Duda przyznał parom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

 • Biblioteka w Lubiczu Górnym otwiera nowy rozdział

  Biblioteka w Lubiczu Górnym otwiera nowy rozdział

  2023.06.20

  Filia biblioteki publicznej w Lubiczu Górnym, która przez 13 lat mieściła się na poziomie piwnicy w bloku spółdzielczym, wreszcie zyskała nowe komfortowe miejsce w pasażu handlowym przy ul. Bankowej 5.

   

 • Czym jest przemoc rówieśnicza?

  Czym jest przemoc rówieśnicza?

  2023.06.12

  „Zjedź złość, zanim ona połknie ciebie” – to jedno z haseł rozstrzygniętego dzisiaj konkursu „Dzieciaki talenciaki" skierowanego do uczniów, którzy mieli wykonać pracę plastyczną lub komiks dotyczący postrzegania przemocy rówieśniczej albo zaprojektować hasło wspierające kampanię.

Stronicowanie