Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Nagroda główna. Ujście rzeki Drwęcy do Wisły z lewego brzegu. Fot. Kamila Sztandarska

  Werdykt konkursu "Piękno chronionej przyrody gminy Lubicz"

  2020.11.18

  Na okładce gminnego ściennego kalendarza na 2021 rok znajdzie się zdjęcie 17-letniej Kamili Sztandarskiej z Młyńca Pierwszego prezentujące ujście rzeki Drwęcy do Wisły z lewego brzegu. To właśnie ono zwyciężyło w naszym konkursie fotograficznym!

 • Śliwy, klony, żywotniki i inne

  Śliwy, klony, żywotniki oraz inne drzewa i krzewy

  2020.11.12

  Krajobraz naszej gminy uatrakcyjniło 244 pięknych, dużych sadzonek drzew oraz 55 sztuk krzewów. Sadzonki, m.in. dzięki sołtysom i radom sołeckim, pojawiły się w kilku miejscowościach.

 • Citomed. Czy tu zajdzie zmiana?

  Citomed. Czy tu zajdzie zmiana?

  2020.11.05

  W ostatnich dniach w mediach ogólnopolskich pojawił się komunikat, że spółkę Lecznice Citomed kupuje znana na rynku usług medycznych Grupa Lux Med. Transakcja czeka jeszcze na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

 • PSZOK. Zmiana godzin pracy

  Gminny PSZOK. Zmiana godzin pracy

  2020.10.29

  Od listopada bezpłatny dla mieszkańców Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lubiczu Górnym będzie czynny we wtorki i czwartki od 8.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 14.00. Co można tu przywieźć?

 • Uwaga! Ważna informacja dla naszych seniorów

  Pilne! Ważna informacja dla naszych seniorów

  2020.10.27

  Drodzy seniorzy, jeżeli potrzebujecie pomocy w zrobieniu zakupów czy zrealizowaniu recepty na leki, możecie skontaktować się z GOPS w Lubiczu lub ogólnopolską infolinią wsparcia pod numerem telefonu: 22 505 11 11.

 • Ul. Ciechocińska w Złotorii jest jednokierunkowa - wjazd od ul. Toruńskiej.

  Złotoria. Kierowco, patrz na znaki drogowe

  2020.10.26

  Nowo wybudowana ulica Ciechocińska w Złotorii jest teraz ulicą jednokierunkową. To nie wszystko. Na tym terenie pierwszeństwo mają osoby piesze. Prosimy o przestrzeganie przepisów.

 • Ławy targowe w pobliżu Netto w Lubiczu Górnym

  Ławy targowe w pobliżu Netto

  2020.10.22

  W Lubiczu Górnym w nowej lokalizacji stanęły ławy do sprzedaży detalicznej, gdzie bezpłatnie możecie zbyć swój towar. To propozycja dla tych, którzy mają do zaoferowania płody ziemi, owoce, znicze, ale także dla innych drobnych przedsiębiorców.

 • Koronawirus. Sytuacja w naszej gminie. Kolejne kroki

  Koronawirus. Sytuacja w naszej gminie. Kolejne kroki

  2020.10.21

  Od kilku tygodni w całej Polsce obserwujemy narastającą falę zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Dlatego też wójt Lubicza od początku tej jesiennej fali epidemii podejmuje kolejne decyzje o wprowadzeniu działań profilaktycznych. 

 • Odwołujemy uroczystość z okazji Święta Niepodległości

  Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odwołana

  2020.10.21

  Z powodu sytuacji epidemiologicznej musimy odwołać uroczystości związane ze Świętem Niepodległości, które miały odbyć się pod byłą pocztą w Lubiczu Dolnym, świętującym w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości.

 • Rolniku! Od 16 września może do Ciebie zadzwonić rachmistrz

  Ważne! Rolniku odpowiedz na pytania rachmistrza

  2020.10.19

  W całej Polsce trwa obowiązkowy (!) Spis Rolny. Rolniku, jeżeli dotąd nie spisałeś się samodzielnie, może do Ciebie zadzwonić rachmistrz. Koniecznie z nim porozmawiaj. 

   

Stronicowanie