Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Nagrody dla uczniów, awanse dla nauczycieli

  Nagrody dla uczniów, awanse dla nauczycieli

  2023.09.04

  1 września w Urzędzie Gminy Lubicz najlepsi ubiegłoroczni uczniowie i najbardziej zaangażowani wolontariusze otrzymali nagrody władz gminy Lubicz, a kilkunastu nauczycieli akty mianowania.

   

 • Pieniądze. Fot. Pixabay

  Te pieniądze rozdzielą mieszkańcy

  2023.08.31

  1 września w naszej gminie rozpoczyna się cykl zebrań sołeckich związanych z uchwaleniem Funduszu Sołeckiego. To mieszkańcy obecni na zebraniach zdecydują na co przeznaczyć prawie 800 tys. zł. Zapraszamy do udziału!

 • Przekazanie kluczyków do wozu. Fot. Szymon Ździebło dla KPUM w Toruniu

  Strażacy mają nowy wóz bojowy

  2023.08.21

  Młynieccy strażacy otrzymali od marszałka województwa i wójta gminy Lubicz zupełnie nowy wóz strażacki. Dotarł do gminy prosto z Bielska Białej, gdzie w specjalistycznej firmie był zabudowywany i przygotowywany do funkcji, jaką ma pełnić.

 • MOFT. Obszary rozwojowe i korytarze transportowe

  MOFT. Obszary rozwojowe i korytarze transportowe

  2023.08.17

  Trwają prace nad planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla tzw. obszaru funkcjonalnego Torunia. Wskazano najintensywniej wykorzystywane miejsca, a następnie połączono te obszary korytarzami transportowymi, określając w nich ofertę przewozową.

 • Program Ciepłe Mieszkanie. Przyjmujemy wnioski

  Program Ciepłe Mieszkanie. Czekamy na wnioski

  2023.08.17

  Przypominamy, że program „Ciepłe Mieszkanie” skierowany jest do mieszkańców budynków wielorodzinnych, ale z indywidualnym źródłem ciepła. Dotację można przeznaczyć m.in. na wymianę „kopciucha” oraz dodatkowo montaż nowych okien lub drzwi. 

 • Logotyp programu

  Program "Moja Woda"

  2023.08.16

  Publikujemy szczegółowe informacje dotyczące Programu „Moja Woda”, który jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią.

   

 • Wymiana pieców i kominków

  Wymiana pieców i kominków

  2023.08.03

  Przypominamy, że właściciele nieekologicznych pieców i kotłów muszą w najbliższym czasie wymienić ten sposób ogrzewania na nowsze, spełniające wymogi przepisów. Do końca roku pozostało już niewiele czasu.

   

 • Wywóz szamb. To warto wiedzieć!

  Wywóz szamb. To warto wiedzieć!

  2023.08.01

  W ubiegłym tygodniu wójt Marek Nicewicz spotkał się z przedsiębiorcami z firm asenizacyjnych, by wyjaśnić niejasności związane z dokumentowaniem wywozu szamb. W tej sprawie wiele pytań otrzymaliśmy też mieszkańców. Wyjaśniamy wątpliwości.

 • Są pieniądze, na tych ulicach będzie kostka

  Są pieniądze, na tych ulicach będzie kostka

  2023.07.28

  Gmina Lubicz otrzyma ponad 2,6 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę ul. Magnoliowej w Lubiczu Dolnym oraz ulic Sportowej, Pod Dębami i Olimpijskiej w Krobi. Kiedy będą gotowe?

 • Umowa na montaż lamp sieciowych podpisana

  Nowe lampy w naszych sołectwach

  2023.07.25

  Do końca roku w naszej gminie powinno pojawić się kolejnych 55 nowych lamp. Jest już wyłoniony wykonawca na montaż lamp sieciowych w siedmiu miejscowościach, a przed nami przetarg na fotowoltaiczne w następnych sołectwach.

Stronicowanie