Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Uroczystość odebrania umów. Fot. KPUW w Bydgoszczy

  Dom Senior + w Gronowie wzorem w województwie

  2023.06.07

  Gmina Lubicz otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem w wysokości prawie 143 tys. zł, na funkcjonowanie Dziennego Domu „Senior+” w Gronowie. Placówka działa już drugi rok w budynku byłej szkoły.

 • Łowili, a potem wypuścili. Kto był najlepszy?

  Łowili, a potem wypuścili. Kto był najlepszy?

  2023.06.05
  W minioną sobotę odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez lubickie koło PZW i Gminę Lubicz. O puchar wójta gminy Marka Nicewicza walczyło 15 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.
 • Informujemy. Kolejny "Goniec" dostępny!

  Informujemy. Kolejny "Goniec" dostępny!

  2023.06.05

  W najnowszym "Gońcu gminnym" znajdziecie obszerny tekst wójta Marka Nicewicza na temat przebudowy ważnych skrzyżowań w gminie. W biuletynie piszemy również m.in. o porządkach, remontach i inwestycjach w sołectwach. 

 • Pani Aniela świętowała setne urodziny!

  Pani Aniela świętowała setne urodziny!

  2023.06.05

  Pani Aniela Olkiewicz urodziła się 2 czerwca 1923 r. w rodzinie Stanisława i Anny Karmińskich w Złotorii. Tutaj też chodziła do szkoły i tu mieszka do dziś w domu, który dawno temu wybudowała wraz z mężem.

 • Zwiększenie ciśnienia wody w kranach

  Zwiększenie ciśnienia wody w kranach

  2023.06.02

  Za kilka dni w gminie Lubicz rozpoczną się prace związane z budową drugiej części magistrali wodociągowej w Lubiczu Dolnym, przepompowni wody przy ul. Grębockiej oraz przewiertem pod Drwęcą.

 • Wydawanie zezwoleń na uprawę aku/konopi włóknistych

  Wydawanie zezwoleń na uprawę maku i konopi włóknistych

  2023.05.26

  Przypominamy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii organem właściwym do dokonania wpisu do rejestru maku i rejestru konopi włóknistych jest dyrektor oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 • Wójt Marek Nicewicz: - Jestem zwolennikiem rond

  Wójt Marek Nicewicz: - Jestem zwolennikiem rond [Aktualizacja]

  2023.05.23

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że część uwag zgłoszonych do projektu przebudowy dróg krajowych przez wójta Marka Nicewicza zostanie uwzględniona.

   

 • Piłka dla każdego, również dla Ciebie

  Piłka dla każdego, również dla Ciebie

  2023.05.22

  W sobotę 20 maja na boisku w Krobi ruszyła bezpłatna akcja „Piłka dla każdego”, dedykowana dzieciom i młodzieży w wieku 6-16 lat, ale organizatorzy zachęcają do integracji wszystkich, również rodziców z mniejszymi dziećmi. Spotkania są co tydzień.

 • Zajęcia w świetlicach wiejskich [Aktualizacja 4]

  Zajęcia w świetlicach wiejskich i nie tylko [Aktualizacja 10]

  2023.05.19

  Zapraszamy do udziału bezpłatnych zajęciach w naszych świetlicach wiejskich i salach gimnastycznych. To okazja do poznania się i integracji. Proponujemy różnego rodzaju zajęcia, m.in. artystyczne i sportowe. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Gazociąg Gustorzyn-Gardeja. Informator nr 3

  Gazociąg Gustorzyn-Gardeja. Informator nr 3

  2023.05.10

  Zamieszczamy trzeci numer Informatora Inwestycyjnego poświęconego budowie państwowego gazociągu Gustorzyn-Gardeja, który będzie przebiegał również przez teren naszej gminy. 

   

Stronicowanie