Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Ponad 23 tys. zł bezzwrotnej dotacji!

  Ponad 23 tys. zł bezzwrotnej dotacji!

  2022.04.12

  Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy rozpoczęły rekrutację do projektu "Młodzi w biznesie". To już kolejna edycja. Zainteresowani?

   

 • Odbiór odpadów. Zmiana terminów

  Odbiór odpadów. Zmiana terminów

  2022.04.12

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. w Toruniu informuje, że ze względu na Święta Wielkanocne zmienią się terminy odbioru odpadów zmieszanych. Zapoznajcie się ze szczegółami.

   

 • Kwietniowe wydanie "Gońca gminnego"

  Kwietniowe wydanie "Gońca gminnego"

  2022.04.11

  Tradycyjnie, zanim "Goniec" przyjedzie do nas z drukarni, udostępniamy Państwu najnowszy numer w formie zapisu cyfrowego, a  pod koniec tygodnia w papierze będzie dostępny także w naszych stałych punktach dystrybucji.

 • Przydomowe oczyszczalnie. Pieniądze wyczerpane

  Przydomowe oczyszczalnie. Pieniądze wyczerpane

  2022.04.11

  Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Lubicz informuje, że środki finansowe przeznaczone na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków zostały wyczerpane.

 • Grabowiec. Nowa pętla przy kościele

  Grabowiec. Nowa pętla przy kościele

  2022.04.08

  Od 11 kwietnia wsiadanie do autobusów MZK jadących z Grabowca w stronę Torunia odbędzie się w zmienionej lokalizacji. Chodzi o nowy przystanek wybudowany na nowej pętli pod kościołem.

 • Program "Czyste Powietrze" z takimi efektami!

  Program "Czyste Powietrze" z takimi efektami!

  2022.04.08

  Te statystyki są imponujące. Nasi mieszkańcy do Programu „Czyste Powietrze” złożyli wnioski o dotacje na ponad 10 mln zł! Dotacje i pożyczki dotyczą m.in. wymiany pieców, docieplenia budynków czy wymiany stolarki.

 • Referat Gospodarki Mieszkaniowej, Komunalnej i Dróg

  Referat Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Dróg

  2022.04.08

  Wójt Marek Nicewicz przeorganizował strukturę urzędu. Referat Gospodarki Odpadami przekształcił w Referat Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Dróg. Do zespołu byłego referatu odpadów dołączyli pracownicy zajmujący się komunalką i drogami.

 • Wsparcie dla KGW. Nie warto zwlekać

  Wsparcie dla KGW. Nie warto zwlekać

  2022.04.05

  1 kwietnia ruszył nabór wniosków o środki na KGW. Dokumenty do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa należy składać do 30 września. Na działalność statutową koła mogą otrzymać od 5 do 7 tys. zł.

 • Otwarcie wyremontowanej placówki w Gronowie, w której znajduje się m.in. Dzienny Dom Senior+

  Tętni życiem kilku pokoleń

  2022.04.01

  Taka placówka, jak w Gronowie jest ewenementem w skali województwa, a może i kraju. W budynku po byłej szkole uroczyście otwarto Dzienny Dom Senior+, który sąsiaduje z przedszkolem, biblioteką i świetlicą wiejską.

 • W soboty pamiętajcie o biodpadach

  W soboty pamiętajcie o bioodpadach

  2022.04.01

  Od kwietnia bioodpady w naszej gminie będą odbierane częściej. W miejscowościach o zabudowie zwartej co sobotę, a w miejscowosciach o zabudowie rozproszonej dwa razy w miesiącu (w lipcu trzy).

Stronicowanie