Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Porządki w kanalizacji i nie tylko

  Porządki w kanalizacji i nie tylko

  2021.01.05

  Urząd Gminy Lubicz przypomina i zachęca mieszkańców Złotorii do podłączeń do kanalizacji. Szczególnie tam, gdzie od kilkunastu miesięcy jest podłączona sieć publiczna.

 • Gospodarka odpadami w 2021 roku

  Gospodarka odpadami w 2021 roku

  2021.01.05

  W tym roku nie zmieni się stawka za wywóz odpadów, która ponownie będzie wynosić miesięcznie od osoby 19 zł za śmieci segregowane. Kto może zapłacić mniej, a kto więcej?

 • Gmina Lubicz doposażyła strażaków

  Doposażenie dla naszych strażaków

  2021.01.04

  Wóz strażacki, najaśnica, radiostacja, piły spalinowe, węże - taki i inny potrzebny naszym druhom sprzęt w minionym roku trafił do jednostek z gminy Lubicz. Wykorzystano różne pojawiające się zewnętrzne możliwości, a także środki własne gminy.

 • Nowy zjazd i chodnik w Lubiczu Dolnym

  Nowy zjazd i chodnik w Lubiczu Dolnym

  2021.01.04

  Kolejna przebudowa drogowa w Lubiczu Dolnym. Zmiany w infrastrukturze następują w związku z powstaniem nowego punktu handlowego – Dino przy starej drodze krajowej nr 10 w okolicach salonu opla.

 • Zrób pierwszy krok. Porozmawiaj z terapeutą

  Zrób pierwszy krok. Porozmawiaj z terapeutą

  2021.01.04

  Jeśli Twoje spożywanie alkoholu sprawia Ci kłopoty życiowe, jeżeli jesteś członkiem rodziny takiej osoby i trudno Ci sobie z tym poradzić, pomoc znajdziesz w gminnym Punkcie Konsultacyjnym dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

 • Za zaangażowanie na rzecz innych i osiągnięcia sportowe

  Za zaangażowanie na rzecz innych i osiągnięcia sportowe

  2020.12.18

  Katarzyna Gałka z Lubicza Dolnego, Maja Bielecka ze Złotorii oraz Anna Katra wraz z Radą Sołecką Młyńca Pierwszego. Oto laureaci tegorocznej nagrody społecznej wójta gminy Lubicz. Marek Nicewicz przyznał też 23 nagrody sportowe.

 • Letnia zadyma w środku zimy

  Letnia zadyma w środku zimy [AKTUALIZACJA]

  2020.12.18

  Pandemia nam nie przeszkodzi! W 2021 roku ponownie pod własnym szyldem zagramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Już dziś zapraszamy! Ze względu na wprowadzenie tzw. narodowej kwarantanny Finał został przesunięty z weekendu 9-10 na 30-31 stycznia.

 • Grudniowe wydanie "Gońca gminnego"

  Grudniowe wydanie "Gońca gminnego"

  2020.12.17

  Ostatni w tym roku numer "Gońca gminnego" jest już w urzędzie gminy. Do końca tygodnia powinien być także w sołectwach, parafiach i innych miejscach, w których zwykle możecie go Państwo znaleźć. A co znajdziecie w środku?

   

 • Za rok pojedziemy ścieżką rowerową do Rogówka

  Za rok pojedziemy ścieżką rowerową do Rogówka

  2020.12.17

  W tym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą na budowę drogi rowerowej relacji Rogówko – Jedwabno – Lubicz Dolny. Trakt buduje starostwo wspólnie z gminą Lubicz.

 • Kalendarz gminny z nagrodzonymi zdjęciami na 2021 rok

  Kalendarz gminny z nagrodzonymi zdjęciami na 2021 rok

  2020.12.11

  Plon ogłoszonego w sierpniu gminnego konkursu „Piękno chronionej przyrody Gminy Lubicz” będzie można podziwiać przez cały 2021 rok, patrząc na gminny kalendarz.

Stronicowanie