Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Lubicz Dolny. Ulica Narcyzowa w przebudowie

  Lubicz Dolny. Ulica Narcyzowa będzie asfaltowa

  2023.05.09

  Trwa przebudowa ul. Narcyzowej w Lubiczu Dolnym na odcinku od ul. Tulipanowej do ul Dworcowej. Wykonawca wybudował kanalizację deszczową i przystępuje do wykonania warstw konstrukcyjnych drogi.

   

 • Wójt o projektach przebudowy skrzyżowań na DK 10 i DK 15

  Wójt o projektach przebudowy skrzyżowań na DK 10 i DK 15

  2023.05.08

  Gmina Lubicz otrzymała projekty przebudowy kluczowych skrzyżowań na drogach krajowych w Grębocinie oraz Lubiczu Dolnym i Lubiczu Górnym. – Cieszę się z tego bardzo, jednak oba projekty musiałem zaopiniować negatywne – mówi wójt Marek Nicewicz. Dlaczego?

 • Rozkład jazdy w okresie majówki. I nie tylko

  Rozkład jazdy w okresie majówki. I nie tylko

  2023.04.27

  MZK informuje, że w wydłużony majowy weekend w Toruniu i okolicznych gminach, również naszej, komunikacja miejska będzie funkcjonowała inaczej. Poza tym od 1 maja zostaną wprowadzone drobne korekty w rozkładzie jazdy linii nr 115.

 • Gminny Serwis Placów Zabaw

  Gminny Serwis Placów Zabaw

  2023.04.21

  Szykuje się ładny i ciepły weekend, więc zapewne wielu rodziców młodszych dzieci odwiedzi place zabaw. Przypominamy, że na terenie gminy Lubicz od kilku lat mamy Gminny Serwisu Placu Zabaw, którego zadaniem jest interweniowanie w sytuacjach uszkodzeń.

 • Wojewoda na rzecz uchodźców z Ukrainy

  Wojewoda na rzecz uchodźców z Ukrainy

  2023.04.18

  Wojewoda kujawsko-pomorski uruchomił w naszym regionie cztery punktu pomocy dla cudzoziemców. Mogą oni uzyskać tam wsparcie niezbędne w codziennym funkcjonowaniu w Polsce. 

   

 • Unijne fundusze na projekty mieszkańców

  Unijne fundusze na projekty mieszkańców

  2023.04.06

  Zarząd województwa ogłosił konkurs! Do 7 czerwca zaprasza do składania pomysłów na rozwój lokalny, realizowany przez organizacje pozarządowe, niesformalizowane grupy mieszkańców, samorządy, lokalne instytucje i przedsiębiorców.

 • Szkolenie dla kardy pracującej z młodzieżą

  Przemoc w szkole, internecie i na podwórku

  2023.04.05

  Nękanie, wyszydzanie, pobicia, a nawet samobójstwa i morderstwa. Tego coraz częściej doświadczają dzieci i młodzież. Jak reagować na przemoc rówieśniczą? Właśnie rusza kampania informacyjna, która jest jednym z działań projektu „Latawce nad Drwęcą".

 • Pieniądze dla małych i średnich klubów sportowych

  Pieniądze dla małych i średnich klubów sportowych

  2023.04.04

  Małe i średnie kluby oraz stowarzyszenia prowadzące działalność szkoleniową dzieci i młodzieży do 18. roku życia mogą otrzymać dofinansowanie w ramach programu „Klub”.

   

 • Wypalanie traw. Nielegalne i niebezpieczne

  Wypalanie traw. Nielegalne i niebezpieczne

  2023.04.03

  Wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Za wypalanie traw grożą konsekwencje karne.

 • Bioodpady będą odbierane częściej

  Bioodpady będą odbierane częściej

  2023.03.31
  1 kwietnia (sobota) rusza cotygodniowy odbiór bioodpadów w sołectwach o zabudowie zwartej. Za tydzień bioodpady zostaną odebrane również z pozostałych sołectw. Pojemniki wystawiamy przed godziną 6.00.

Stronicowanie