Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Mieszka więcej osób? Złóż deklarację

  Mieszka więcej osób? Złóż deklarację

  2020.12.10

  W tym roku w naszej gminie znacznie wzrosła ilości odpadów komunalnych w stosunku do roku poprzedniego. Dlatego przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku aktualizacji danych i złożenia nowej deklaracji.

 • Nowy projekt GOPS-u. Rekrutacja już ruszyła

  Nowy projekt GOPS-u. Rekrutacja już ruszyła

  2020.12.07

  Mamy propozycję spędzenia czasu, ale także zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych, dla osób niesamodzielnych, w tym starszych i niepełnosprawnych. Jaką? Przeczytajcie.

 • O tym, jak choroba przejmuje kontrolę nad człowiekiem i jak można to zmienić

  Jak wyrwać się uzależnieniu? Gdzie szukać wsparcia?

  2020.12.02

  Pandemia, izolacja, ograniczone kontakty z innymi mogą prowadzić do pogłębienia problemów i złudną próbę uciekania przed nimi w uzależnienia. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma z tym problem, to są miejsca, w których możesz znaleźć pomoc. Nie zwlekaj.

 • Komunikacja publiczna po nowym roku

  Komunikacja publiczna po nowym roku

  2020.12.02

  Gmina Lubicz w tym roku do komunikacji publicznej dołożyła ponad 2,7 mln zł. Podobną kwotę planuje przekazać także w przyszłym roku. Dzięki temu mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z autobusów miejskich MZK i busów prywatnego przewoźnika.

 • Gminny konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

  Gminny konkurs ekologiczny [Aktualizacja odbiór nagród]

  2020.11.27

  Aż 159 prac wpłynęło na gminny konkurs „Nasza Gmina - Nasze Środowisko 2020". Niespodzianki otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu. Upominki przekazaliśmy do szkół, do których dzieci uczęszczają. Odbiór w godz. 8.00-14.00.

 • "Czyste Powietrze". Zaświadczenie wyda GOPS

  "Czyste Powietrze". Zaświadczenie wyda GOPS

  2020.11.27

  Jeśli zamierzacie złożyć wniosek do programu „Czyste Powietrze”, to wymagane do niego zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego uzyskacie w lubickim GOPS.

 • Ważna wiadomość dla pań. Darmowe badanie

  Ważna wiadomość dla pań. Darmowe badanie

  2020.11.25

  18 grudnia do Lubicza Górnego przyjedzie mammobus. W bezpłatnym badaniu w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

 • Wyróżnieni za działalność społeczną

  Lubiczanka i Trybik wyróżnieni za działalność społeczną

  2020.11.24

  Fundacja "Trybik" i Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” zostały nagrodzone za działania na rzecz drugiego człowieka. Kto docenił zaangażowanie naszych mieszkańców?

 • Stawki podatków na 2021 rok

  Stawki podatków na 2021 rok

  2020.11.24

  Jakie stawki podatków będą obowiązywać w przyszłym roku? Rada Gminy Lubicz podjęła w tej sprawie uchwały, biorąc pod uwagę m.in. inflację, która wyniosła 3,9 proc. 

   

 • Jeśli chcesz pomóc, dołącz do bazy wolontariuszy

  Jeśli chcesz pomóc, dołącz do bazy wolontariuszy

  2020.11.23

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby wesprzeć potrzebujących w drobnych sprawach, jak spacer z psem, zgrabienie liści, czy załatwienie innej małej sprawy.

Stronicowanie