Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Uroczyste włączenie lamp

  Na murawie jasno. Można grać!

  2023.03.02

  Boisko "Flisaka" Złotoria zyskało sportowe oświetlenie. Teraz na murawę oświetloną sześcioma kompletami lamp będzie można wychodzić również o zmroku, co ma szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym.

   

 • PSZOK czynny do godziny 18.00

  PSZOK czynny do godziny 18.00

  2023.02.28

  Od 1 marca, jak co roku, zmieniają się godziny funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie on otwarty od wtorku do piątku od 10.00 do 18.00, a w sobotę bez zmian od 9.00 do 14.00.

   

 • Strażacy z Lubicza w elicie jednostek OSP

  Strażacy z Lubicza w elicie jednostek OSP

  2023.02.28

  Ochotnicza Straż Pożarna w Lubiczu 24 lutego została oficjalnie przyjęta do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To najdłużej działająca jednostka w powiecie toruńskim.

   

 • Wójt: Nie rezygnuję z budowy przedszkola

  Wójt: Nie rezygnuję z budowy przedszkola

  2023.02.27

  W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji na temat modernizacji przedszkola publicznego w Lubiczu Górnym. - Chciałbym zaznaczyć, że to ja byłem inicjatorem tej inwestycji i wcale z tego nie rezygnuję - zaznacza wójt.

 • Uwaga! Prace na drogach

  Uwaga! Prace na drogach

  2023.02.24

  W związku z robotami na ulicach Lampkowskiego w Grębocinie i Narcyzowej w Lubiczu Dolnym kierowców czekają utrudnienia związane z przejazdem tymi drogami i wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu. 

   

 • Konkurs. Zależności w świecie przyrody

  Konkurs. Zależności w świecie przyrody

  2023.02.14

  Stowarzyszenie “Tilia” (Osada Leśna na Barbarce) serdecznie zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie na komiks pn.”Mokradła są ważne!”. Jest kilka kategorii. Sprawdźcie szczegóły.

   

 • Szybki internet? Tutaj jest na to szansa

  Szybki internet? Tutaj jest na to szansa

  2023.02.10

  W kilku miejscowościach naszej gminy ogólnopolska firma Nexera założyła światłowód, umożliwiający dostęp do szybkiego Internetu, który w dzisiejszych czasach jest dla wielu osób niezbędny. W planach kolejne miejscowości.

   

 • Nabór do przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych

  Dla rodziców przedszkolaków i pierwszoklasistów

  2023.02.10

  6 lutego ruszył nabór do Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” w Lubiczu Górnym i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych  oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Lubicz.

 • Mieszkańcy Gminy Lubicz zebrali ponad 200 tys. zł!

  Mieszkańcy Gminy Lubicz zebrali ponad 200 tys. zł!

  2023.02.02
  W tym roku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Lubicz zebraliśmy 206 356,13 zł. Mimo że nie walczyliśmy o rekord i nie spodziewaliśmy się takiej kwoty. Wszystkim bardzo dziękujemy!
 • Czas wkroczyć na nową drogę

  Czas wkroczyć na nową drogę

  2023.02.01

  Barbara Zarębska, wieloletnia kierownik USC odeszła na emeryturę. – Doskonale pamiętam pierwszy ślub, którego udzieliłam – mówi pani Basia. – Panna młoda była z Krobi, a pan młody z Lubicza Dolnego. Widuję ich do dziś.

   

Stronicowanie