Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wizyta w terenie wraz z wykonawcą chodnika

  Kopanino będzie miało długo wyczekiwany chodnik

  2023.07.25

  W tej niewielkiej malowniczej miejscowości naszej gminy ogromną bolączką jest wzmożony od kilku lat ruch na drodze przebiegającej przez wieś. Wynika to m.in. z rozbudowującej się sąsiedniej miejscowości Obory w gminie Obrowo. 

 • KGW z Mierzynka najlepsze!

  KGW "Od Pokoleń" z Mierzynka najlepsze!

  2023.07.24
  Królik okazał się wyśmienity. Koło Gospodyń Wiejskich "Od Pokoleń" w Mierzynku zdobyło pierwsze miejsce na Festiwalu KGW "Polska od kuchni", pokonując ponad 20 innych kół z całego regionu. 
   
 • Nowa magistrala

  Kłopot z ciśnieniem w kranach. Trwają prace

  2023.07.14

  W miniony weekend został pobity rekord poboru wody przez mieszkańców gminy Lubicz. Nadchodzące dni też zapowiadają się upalnie, dlatego aby ograniczyć problemy z dostępem do wody, wójt apeluje w sprawie podlewania ogródków i napełniania basenów.

 • Sezon imprez czas zacząć

  Trwa sezon imprez. Zapraszamy serdecznie [Aktualizacja 6]

  2023.07.14

  Przed nami wiele wydarzeń i pikników integrujących społeczności. Jest z czego wybierać, namawiamy Was do udziału i wspólnego, spędzania czasu na dobrej zabawie w gronie rodziny i sąsiadów.

 • Akcja szczepienia psów

  Akcja szczepienia psów

  2023.07.13

  W Polsce notuje się coraz liczniejsze przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących, (m. in. lisów, nietoperzy, jenotów, saren), dlatego na właścicielach psów spoczywa obowiązek regularnego ochronnego szczepienia ich przeciwko wściekliźnie. 

 • Susza. Straty zgłoś przez aplikację!

  Susza. Straty zgłoś przez aplikację!

  2023.07.10

  Mając na uwadze panujące warunki atmosferyczne, w szczególności długotrwały brak opadów, który może skutkować wystąpieniem zjawiska suszy przypominamy, że od 2020 roku gminy nie uczestniczą w szacowaniu strat spowodowanych zjawiskiem suszy.

 • 28 lipca USC pracuje krócej

  28 lipca USC pracuje krócej

  2023.07.10

  Uwaga! 28 lipca (piątek) Urząd Stanu Cywilnego w Lubiczu będzie czynny wyjątkowo do godz. 13.30. Przy okazji przypominamy, że we wtorki specjalnie dla Państwa pracujemy dłużej, bo od godz. 7.15 do godz. 17.00.

 • Wójt rozmawia z sołtysami

  Wójt rozmawia z sołtysami

  2023.07.06

  Kilka razy w roku wójt Marek Nicewicz spotyka się z sołtysami, by z pierwszej ręki przekazać im najważniejsze informacje dotyczące bieżących spraw gminy. Po drugie zaś, by wysłuchać gospodarzy wsi i odpowiedzieć na ich pytania. 

   

 • Pani Bożena złożyła tysięczny wniosek

  Pani Bożena złożyła tysięczny wniosek

  2023.07.04

  Bożena Pachniewska ze Złotorii jest tysięczną beneficjentką Programu „Czyste Powietrze” w gminie Lubicz. Wczoraj pani Bożena i jej pełnomocniczka córka Violetta Wiśniewska spotkały się z wójtem gminy Markiem Nicewiczem.

   

 • Nexera podłącza kolejne gospodarstwa

  Nexera podłącza kolejne gospodarstwa

  2023.07.03
  Cyfryzacja gminy Lubicz trwa! Niedawno firma Nexera oddała kolejne 257 adresów. W ciągu kilkunastu miesięcy firma podłączy do sieci ponad 150 dodatkowych gospodarstw domowych w naszej gminie.
   

Stronicowanie