Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Podpisanie umowy na lampy solarne

  Nowe lampy solarne w kolejnych miejscowościach

  2023.09.15

  Gronowo, Gronówko, Brzezinko, Brzeźno, Młyniec Pierwszy i Krobia – w tych miejscowościach jeszcze w tym roku pojawią się nowe lampy solarne. Urząd Gminy Lubicz właśnie wyłonił ich wykonawcę.

   

 • Nagrody sportowe. Wnioski do końca listopada

  Nagrody sportowe. Wnioski do końca listopada

  2023.09.14

  Czekamy na wnioski o nagrody sportowe wójta. Wyróżnienia mogą być przyznane zarówno zawodnikom w sportach indywidualnych, jak i osobom wchodzącym w skład sztafety czy załogi.

 • We wrześniu rozpocznie się remont ulicy Lipnowskiej

  We wrześniu rozpocznie się remont ulicy Lipnowskiej

  2023.09.14

  Jeszcze w tym miesiącu ruszy długo wyczekiwany remont ul. Lipnowskiej w Lubiczu Górnym. W trakcie wylewania asfaltu mogą nastąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Inwestycja będzie gotowa do końca tego roku.

 • Logo Sprzątania Świata

  Sprzątanie Świata łączy ludzi

  2023.09.12

  W 30. akcji Sprzątania Świata – Polska pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi” zadeklarowały udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Finał akcji organizatorzy – Fundacja Nasza Ziemia zaplanowała na 15–17 września 2023 r.

 • Szkolenie "Trenuj z wojskiem"

  Szkolenie dla chętnych "Trenuj z wojskiem"

  2023.09.12

  Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na szkolenie "Trenuj z wojskiem - sam i w grupie". To oferta bezpłatnego szkolenia wojskowego dla grup zorganizowanych, np. instytucji, firm czy stowarzyszeń.

   

 • Dla rodziców nastolatków. Spotkania z terapeutą

  Dla rodziców nastolatków. Spotkania z terapeutą

  2023.09.11

  Stowarzyszenie One Passion One Love WP zaprasza rodziców nastolatków na spotkania profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom: 4, 11 i 18 października o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Lubiczu Dolnym (budynek ZUK).

 • Urealnienie cen za wodę i ścieki

  Urealnienie cen za wodę i ścieki

  2023.09.09

  Od 11 września czeka nas korekta cen wody i ścieków, której taryfa nie była zmieniana od 2018 roku. Gmina Lubicz pokryje 50 proc. kwoty podwyżki zawartej w nowych taryfach, aby odciążyć budżety mieszkańców.

   

 • Droga w kierunku Lipniczek właśnie jest modernizowana

  Rogowo. Modernizacja drogi w kierunku Lipniczek

  2023.09.06

  Trwa przebudowa drogi gminnej nr 100734C w Rogowie. W ramach zadania na odcinku długości  ok. 310 m od skrzyżowania z drogą powiatową zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni asfaltowej szerokości 5 m wraz z poboczami z kruszywa.

 • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

  Nowy rok szkolny rozpoczęty!

  2023.09.04

  Grębocin zyskał publiczną placówkę przedszkolną, w miejsce dotychczasowego  przedszkola prywatnego „Słoneczko”. Na taką propozycję przygotowaną przez wójta Marka Nicewicza przystali rodzice korzystający do tej pory z placówki prywatnej.

 • Nagrody dla uczniów, awanse dla nauczycieli

  Nagrody dla uczniów, awanse dla nauczycieli

  2023.09.04

  1 września w Urzędzie Gminy Lubicz najlepsi ubiegłoroczni uczniowie i najbardziej zaangażowani wolontariusze otrzymali nagrody władz gminy Lubicz, a kilkunastu nauczycieli akty mianowania.

   

Stronicowanie