Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wakacyjne zajęcia w sołectwach

  Wakacyjne zajęcia w sołectwach. Aktualizacja [Film]

  2022.07.13

  I w końcu są wakacje! Życzymy Wam słonecznego lata, bezpiecznych kąpieli wodnych, radości i odpoczynku. Mamy także dla Was kilkadziesiąt propozycji. Sprawdźcie.

 • Zjazd sołtysów. Wyróżnienie dla sołtysa Kopanina

  Zjazd sołtysów. Wyróżnienie dla sołtysa Kopanina

  2022.07.07

  Ludwik Wikiera z Kopanina zdobył wyróżnienie w konkursie "Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego". Wczoraj pan Ludwik odebrał nagrodę podczas powiatowego zjazdu sołtysów, który odbył się w Krobi. Jednym z prelegentów zjazdu był wójt Lubicza. O czym mówił?

 • Budowa gazociągu. Fot. Materiały inwestora

  Gazociąg wysokiego ciśnienia

  2022.07.06

  Trwają prace związane z umiejscowieniem na wodach w rejonie Gdańska pływającej jednostki FSRU, która ma służyć do odbioru dostarczanegoskroplonego gazu ziemnego. Jeden z gazociągów powstających w ramach tej inwestycji przebiegnie przez teren naszej gminy.

 • Darmowe badanie piersi w mammobusie

  Darmowe badanie piersi w mammobusie

  2022.07.05

  26 sierpnia do Lubicza Dolnego przyjedzie mammobus. Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać panie z roczników 1953-1972. Zachęcamy do badań profilaktycznych i skorzystania z tej okazji.

 • Ankieta dotycząca gospodarki energetycznej

  Ankieta dotycząca gospodarki energetycznej

  2022.07.05

  Gmina Lubicz przystępuje do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej”. Dokument służy do zaplanowania działań na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza na naszym terenie.

 • Zdjęcie wójta Marka Nicewicza z Radą Gminy Lubicz, swoim zastępcą, panią skarbnik i mecenasem

  Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Gminy Lubicz

  2022.07.01

  Wczoraj, podczas XLIV sesji Rady Gminy Lubicz zadecydowała o udzieleniu wotum zaufania oraz o udzieleniu absolutorium wójtowi Gminy Lubicz Markowi Nicewiczowi.

   

 • Wakacyjny numer "Gońca gminnego"

  Letni numer "Gońca gminnego"

  2022.07.01

  Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Gońca gminnego". Dziś można go już przeczytać na stronie, a w drugiej połowie przyszłego tygodnia w tradycyjnym papierowym wydaniu znajdziecie go w sołectwach.

 • Panie dyrektor kończą swoją misję

  Panie dyrektor kończą swoją misję

  2022.07.01

  Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególne dla dwóch naszych wieloletnich pań dyrektor, które kończą swoją misję: Elżbiety Światowskiej i Aleksandry Lisieckiej.

   

 • Uwaga! Nowe numery autobusów, przystanki na żądanie

  Nowe numery autobusów, przystanki na żądanie

  2022.06.28
  Od 1 lipca toruńskie MZK wprowadza zmiany, które dotyczą także gminy Lubicz. Zmienią się m.in. numery autobusów, które kursują na naszym terenie. Co z aktualnymi biletami miesięcznymi, które mają dotychczasowe oznaczenia?
 • Nagrody przedszkolakom wręczyli wójt Marek Nicewicz i jego zastępca Wojciech Rakowiecki

  Wspólne gminne powitanie lata

  2022.06.27

  W niedzielę wspólnie powitaliśmy lato w Lubiczu Górnym. Czego tam nie było? Występy przedszkolaków i seniorów, różnego rodzaju stoiska informacyjno-edukacyjne, warsztaty ratownictwa, zabawy strażackie, pokazy oraz koncert zespołu śpiewającego piosenki Maanamu.

Stronicowanie