Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Trwa Narodowy Spis Powszechny

  Spisz się w Narodowym Spisie Powszechnym

  2021.05.20

  Pamiętacie? Do 30 września mamy obowiązek spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Zachętą do samospisu jest loteria z nagrodami. Na terenie gminy pracują również rachmistrzowie.

 • Wieczorny objazd gminy przez radnych

  Wieczorny objazd gminy przez radnych

  2021.05.20

  Radni gminy Lubicz objechali całą gminę po to, aby przyjrzeć się gminnej infrastrukturze technicznej, w tym m.in. oświetleniu naszych ulic.

   

 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  2021.05.19

  1 lipca 2021 r. zostanie wprowadzony obowiązek złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklarację będzie musiał złożyć każdy właściciel nieruchomości.  

 • „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego". Zgłoś swojego kandydata!

  „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego". Zgłoś swojego kandydata!

  2021.05.17

  Na czele wsi położonych na terenie powiatu toruńskiego stoi 131 sołtysów. Konkurs „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego" to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych gospodarzy naszych miejscowości.

 • Uwaga na spacerujące łosie

  Uważajmy na łosie

  2021.05.14

  W ostatnich dniach na do Urzędu Gminy Lubicz docierają zgłoszenia od mieszkańców miejscowości Nowa Wieś, Złotoria, Kopanino i Grabowiec o pojawiających się w okolicy łosiach. Informujemy, że zwierzęta te nie należą do zwierząt niebezpiecznych i rzadko atakują człowieka.

 • Urząd Gminy Lubicz. Wizyta bez umawiania

  Urząd Gminy Lubicz. Wizyta bez umawiania

  2021.05.14

  Od poniedziałku 17 maja znosimy w urzędzie konieczność wcześniejszego umawiania się na wizyty, choć w przypadku głównego budynku nadal zalecamy telefon uprzedzający, co znacząco usprawni proces obsługi.

 • Gminne spacery nordic walking

  Gminne spacery nordic walking

  2021.05.12

  Wszyscy jesteśmy głodni ruchu, aktywności i spotkań, więc wraz z poluzowaniem obostrzeń mamy dla Was pierwszą propozycję. To cykl „Gminnych spacerów nordic walking” pod kierunkiem instruktora. Będziemy spotykać się przez cztery soboty od 15 maja.

 • Place zabaw. Jak korzystać z nich bezpiecznie?

  Place zabaw. Jak korzystać z nich bezpiecznie?

  2021.05.11

  Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi epidemiologicznymi dla funkcjonowania placów zabaw w trakcie epidemii przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci i ich opiekunów.

 • "Teleopaski" dla osób niesamodzielnych

  "Teleopaski" dla osób niesamodzielnych

  2021.05.05

  Nasza gmina bierze udział w projekcie, który zakłada utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Telecentrum oraz świadczenie usług teleopieki w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 • Szczepimy się w środy, czwartki i weekendy

  Szczepimy się w środy, czwartki i weekendy

  2021.05.04

  Obecnie, ze względu na dostawy, szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Lubiczu Górnym odbywają się cztery dni w tygodniu. Zainteresowanie jest bardzo duże.

   

Stronicowanie