Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Pieniądze. Fot. Pixabay

  Te pieniądze rozdzielą mieszkańcy

  2023.08.31

  1 września w naszej gminie rozpoczyna się cykl zebrań sołeckich związanych z uchwaleniem Funduszu Sołeckiego. To mieszkańcy obecni na zebraniach zdecydują na co przeznaczyć prawie 800 tys. zł. Zapraszamy do udziału!

 • Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  2023.08.24

  Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że między 11 a 20 września na terenie powiatu, w tym gminy Lubicz, zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. W tym okresie nie należy swobodnie wypuszczać psów i kotów.

 • Wybory do Rady Powiatowej Izby Rolniczej

  Wybory do Rad Powiatowych Izb Rolniczych

  2023.08.23

  Do 4 września 2023 r. do godz. 15.00 Okręgowa Komisja Wyborcza w Lubiczu, mieszcząca się w Urzędzie Gminy Lubicz, przyjmuje zgłoszenia kandydatów na członków Rad Powiatowych Izb Rolniczych. Prosimy o zapoznanie się z informacją przewodniczącego.

 • Przekazanie kluczyków do wozu. Fot. Szymon Ździebło dla KPUM w Toruniu

  Strażacy mają nowy wóz bojowy

  2023.08.21

  Młynieccy strażacy otrzymali od marszałka województwa i wójta gminy Lubicz zupełnie nowy wóz strażacki. Dotarł do gminy prosto z Bielska Białej, gdzie w specjalistycznej firmie był zabudowywany i przygotowywany do funkcji, jaką ma pełnić.

 • MOFT. Obszary rozwojowe i korytarze transportowe

  MOFT. Obszary rozwojowe i korytarze transportowe

  2023.08.17

  Trwają prace nad planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla tzw. obszaru funkcjonalnego Torunia. Wskazano najintensywniej wykorzystywane miejsca, a następnie połączono te obszary korytarzami transportowymi, określając w nich ofertę przewozową.

 • Program Ciepłe Mieszkanie. Przyjmujemy wnioski

  Program Ciepłe Mieszkanie. Czekamy na wnioski

  2023.08.17

  Przypominamy, że program „Ciepłe Mieszkanie” skierowany jest do mieszkańców budynków wielorodzinnych, ale z indywidualnym źródłem ciepła. Dotację można przeznaczyć m.in. na wymianę „kopciucha” oraz dodatkowo montaż nowych okien lub drzwi. 

 • Logotyp programu

  Program "Moja Woda"

  2023.08.16

  Publikujemy szczegółowe informacje dotyczące Programu „Moja Woda”, który jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią.

   

 • Wymiana pieców i kominków

  Wymiana pieców i kominków

  2023.08.03

  Przypominamy, że właściciele nieekologicznych pieców i kotłów muszą w najbliższym czasie wymienić ten sposób ogrzewania na nowsze, spełniające wymogi przepisów. Do końca roku pozostało już niewiele czasu.

   

 • Wywóz szamb. To warto wiedzieć!

  Wywóz szamb. To warto wiedzieć!

  2023.08.01

  W ubiegłym tygodniu wójt Marek Nicewicz spotkał się z przedsiębiorcami z firm asenizacyjnych, by wyjaśnić niejasności związane z dokumentowaniem wywozu szamb. W tej sprawie wiele pytań otrzymaliśmy też mieszkańców. Wyjaśniamy wątpliwości.

 • Susza rolnicza 2023. Informacja dot. szacowania strat w uprawach

  Susza rolnicza 2023. Szacowanie strat w uprawach

  2023.08.01

  Zgodnie  z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2023 zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa zostały wprowadzone zmiany w sposobie szacowania suszy rolniczej.

Stronicowanie