Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wójt Marek Nicewicz, minister Iwona Michałek i wiceprezes Jarosław Pucek

  W gminie Lubicz powstaną mieszkania czynszowe

  2021.04.01

  26 samorządów, w tym gmina Lubicz, podpisało dziś w Krobi porozumienia o chęci współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. To pierwszy krok do wspólnego założenia spółki, która zajmie się budową mieszkań.

 • Bioodpady, gabaryty i aplikacja "Kiedy śmieci?"

  Bioodpady, gabaryty i aplikacja "Kiedy śmieci?"

  2021.03.30

  Od kwietnia zmienia się system wywozu bioodpadów. W tym miesiącu organizujemy także odbiór gabarytów. Do tego dochodzi wywóz śmieci zmieszanych i segregowanych. Jak to wszystko zapamiętać? O zbliżających się terminach może przypomnieć aplikacja na telefon.

 • Lampa nie świeci? Gdzie to zgłosić

  Lampa nie świeci? Gdzie to zgłaszać

  2021.03.29

  Wszelkie przypadki nieświecących lub uszkodzonych lamp ulicznych należy zgłaszać bezpośrednio do spółki Energa-Oświetlenie mailowo lub telefonicznie. Podajemy kontakty.

   

 • Płatności  bezpośrednie w 2021 roku. Zmiany

  Płatności  bezpośrednie w 2021 roku. Zmiany

  2021.03.26

  Teraz rolnicy składają wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Zainteresowanym może pomóc doradca.

 • Koronawirus. Gdzie zapisać się na szczepienie?

  Koronawirus. Jak zapisać się na szczepienie?

  2021.03.24

  Na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w Lecznicach Citomed należy zapisywać się pod numerami: 503 081 084 lub 503 081 195. Tam dokonujemy też wyboru miejsca, w którym chcemy zostać zaszczepieni.

   

 • JE Ambasador Słowenii z wizytą w gminie Lubicz

  Wizyta JE Ambasador. W Grębocinie będzie słoweńska pasieka

  2021.03.23

  Wczoraj naszą gminę odwiedziła JE Ambasador Republiki Słowenii Pani Božena Forštnarič Boroje, aby omówić wspólne plany umiejscowienia na terenie gminy Lubicz tradycyjnego słoweńskiego ula. Ma być to pierwsze takie miejsce w Polsce.

 • Można wygrać nagrody rzeczowe lub pieniądze na projekty

  Można wygrać nagrody indywidualne lub pieniądze na projekty

  2021.03.19

  Wojewoda zaprasza miłośników przyrody i fotografii do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego, a zarządca Autostrady A1 proponuje sfinansowanie projektu wspierającego społeczności lokalne.

 • Była kaplica czeka na remont

  Była kaplica czeka na remont

  2021.03.18

  Była kaplica przy ul. Bocznej 4 w Lubiczu Górnym zostanie zaadaptowana na salkę świetlicową dla lokalnej społeczności, głównie seniorów. Przetarg na modernizację budynku planujemy rozstrzygnąć pod koniec marca.

 • Gronowo. Kuratorium zdecydowało

  Gronowo. Kuratorium zdecydowało

  2021.03.16

  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy wydał pozytywną opinię w sprawie zamiaru likwidacji, z dniem 31 sierpnia, Szkoły Podstawowej w Gronowie.

   

 • Zamień swoje hobby na pracę

  Zamień swoje hobby na pracę

  2021.03.15

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w ramach projektu „Dotacja na start”. Projekt dotyczy wsparcia na założenie działalności gospodarczej m.in. dla bezrobotnych i biernych zawodowo.

Stronicowanie