Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Remont drogi od Młyńca Pierwszego do Jedwabna

  Remont drogi od Młyńca Pierwszego do Jedwabna

  2022.06.24

  W poniedziałek 27 czerwca rozpoczynają się roboty związane z przebudową drogi powiatowej nr 2035C Młyniec Pierwszy – Jedwabno – Toruń. To będzie pierwszy etap inwestycji obejmujący prawie 3-kilometrowy odcinek w dwóch miejscowościach.

 • Kąpielisko w Józefowie. Tu stanie plac zabaw

  Kąpielisko w Józefowie. Co nowego? [Aktualizacja 3]

  2022.06.24

  Przed nami czwarty już sezon nad urokliwym jeziorem Józefowo w Sołectwie Młyniec Drugi. Kąpielisko będzie czynne od 25 czerwca do 28 sierpnia w godz. 10.00-18.00. Zapraszamy.

   

 • Oficjalne przyjęcie OSP Gronowo do systemu. Fot. Aneta Stopyra

  OSP Gronowo w krajowym systemie

  2022.06.21

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie, jako czwarta z naszej gminy, oficjalnie dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dla strażaków to wyróżnienie, ale i dodatkowe obowiązki.

 • Zawody pożarnicze w Rogówku

  Sprawny jak lubicki strażak

  2022.06.20

  W gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się 19 czerwca w Rogówku, zwyciężyła OSP Lubicz przed Gronowem i Złotorią. Druhowie zmierzyli się w sprawnościowym torze przeszkód i rozwinięciu bojowym.

 • "Pomoc klęskowa" dla poszkodowanych w 2021 roku

  "Pomoc klęskowa" dla poszkodowanych w ubiegłym roku

  2022.06.20

  Rolnicy, których uprawy zostały zniszczone w 2021 r. w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą ubiegać się o pomoc. Termin składania wniosków upływa z końcem czerwca.

 • Gminny Turniej Sołectw

  Gminny Turniej Sołectw

  2022.06.06

  Najszybciej wspinającym się sołectwem jest Grębocin! To zwycięstwo dla sołectwa podczas sobotniego Gminnego Turnieju Sołectw wywalczyli Marcin Nowakowski i Tomasz Bieńkowski.

   

 • Prace nad lepszym ciśnieniem wody

  Prace nad lepszym ciśnieniem wody

  2022.06.02

  Gmina Lubicz otrzymała wsparcie w wysokości 5 mln zł na budowę magistrali wody pod dnem rzeki Drwęcy oraz sieci wodno-kanalizacyjnej. Ma to na celu poprawę ciśnienia wody w kranach w Lubiczu Górnym, Krobi, Mierzynku i Młyńcu Drugim.

 • Śmieci niesegregowane odbierzemy co tydzień

  Śmieci niesegregowane co tydzień

  2022.05.30

  Od 1 czerwca do 31 sierpnia odpady niesegregowane (zmieszane) z terenu całej gminy będą odbierane co tydzień. Przypominamy też, że wszystkie szczegły dotyczące zagospodarowania odpadów znajdują się w harmonogramie wywozu odpadów.

 • Majowe wydanie "Gońca gminnego"

  Majowe wydanie "Gońca gminnego"

  2022.05.27

  Zachęcamy do przeczytania kolejnego numeru "Gońca gminnego". Można to już zrobić teraz, ponieważ jak zawsze umieściliśmy go na stronie internetowej w formacie pdf. Tradycyjne wydanie papierowe będzie w przyszłym tygodniu.

 • Laptopy dla młodzieży

  Laptopy dla młodzieży

  2022.05.26

  88 komputerów trafi za darmo do mieszkańców naszej gminy. Są to osoby, które w ubiegłym roku złożyły wnioski i spełniły określone kryteria projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” . 

Stronicowanie