Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Legenda lotnictwa patronem szkoły

  Legenda lotnictwa patronem szkoły

  2024.01.03

  Ryszard Witkowski - człowiek legenda, as i pionier powojennego lotnictwa cywilnego w Polsce, przyjaciel Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym zostanie jej patronem.

 • Pozbądź się szkodliwego azbestu

  Pozbądź się szkodliwego azbestu. Jest dofinansowanie!

  2024.01.03

  Urząd Gminy Lubicz ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w zakresie demontażu, transportu oraz unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w 2024 roku.

   

 • Nowe linie autobusowe w naszej gminie

  Nowe linie autobusowe w naszej gminie [Aktualizacja]

  2023.12.28

  2 stycznia 2024 r. zostaną uruchomione dwie nowe linie autobusowe MZK łączące tereny gmin Lubicz i Obrowo z Toruniem. Nowe połączenia komunikacją miejską zyskają Jedwabno, Młyniec Pierwszy, Młyniec Drugi i Mierzynek.

 • Nagrody dla sportowców

  Rok mija. Kogo nagrodził wójt Marek Nicewicz?

  2023.12.21

  W tym roku sześć osób zostało uhonorowanych nagrodami Wójta Gminy Lubicz za zaangażowanie społeczne na rzecz społeczności lokalnej w 2023 r. Wójt Marek Nicewicz docenił również najlepszych sportowców z gminy.

 • Wykonawca przejął plac budowy

  Przedszkole. Wykonawca przejął plac budowy

  2023.12.20

  Budową nowego obiektu Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” wraz z pierwszymi w gminie publicznymi oddziałami żłobka w Lubiczu Górnym zajmie się toruńska spółka Urbański. Inwestycja ma być gotowa w 2025 r., a jej koszt to ponad 9 mln zł.

 • Głosowanie nad budżetem

  Budżet gminy. Rekordowa suma na inwestycje

  2023.12.19

  - To jest zdecydowanie budżet inwestycyjny – mówił podczas sesji budżetowej Marek Nicewicz, wójt gminy Lubicz. W przyszłym roku gmina wyłoży na inwestycje ponad 30 mln zł.

   

 • Zapraszamy do lektury grudniowego "Gońca"

  Zapraszamy do lektury grudniowego "Gońca"

  2023.12.19

  Ostatni w tym roku numer biuletynu informacyjnego gminy przyjechał już do nas z drukarni. Jutro będzie także dystrybuowany w sołectwach. Można go także przeczytać na naszej stronie internetowej.

   

 • Medale dla długoletnich par małżeńskich

  Sto lat dla tych wspaniałych małżeństw!

  2023.12.15

  Państwo Edward i Jadwiga Papierkiewicz z Gronowa są już ze sobą 63 lata. Sześć par otrzymało "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie". Oznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył wójt Marek Nicewicz.

   

 • Uroczystość pod tablicą

  Odważyli się mówić inaczej

  2023.12.13

  Dziś, 13 grudnia, pod tablicą upamiętniającą „Solidarność” Rolników Indywidualnych kwiaty złożyli działacze, ich rodziny, wójt Marek Nicewicz oraz Wioletta Pawłowska, dyrektor szkoły w Lubiczu Dolnym.

   

 • Dodatkowa para pociągów do Torunia i z powrotem

  Dodatkowa para pociągów do Torunia i z powrotem

  2023.12.12

  Wczoraj rozpoczęła kursowanie dodatkowa, siódma para pociągów na trasie Toruń Główny – Czernikowo przez gminę Lubicz! Ze stacji w Lubiczu Dolnym w kierunku Torunia pociąg odjeżdża o 8.18.

   

Stronicowanie