Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Nowy asfalt na ul. Piaskowej w Lubiczu Górnym

  Nowy asfalt na ul. Piaskowej w Lubiczu Górnym [Aktualizacja 2]

  2023.11.15

  Gmina Lubicz remontuje ulicę Piaskową w Lubiczu Górnym. 17 listopada planowane jest układanie asfaltu. Przejazd będzie możliwy, choć utrudniony.

   

 • Ekobombki z konkursu udekorują choinki

  Ekobombki z konkursu udekorują choinki

  2023.11.15

  Takiej liczby wspaniałych bombek naprawdę nie spodziewaliśmy się! Na konkurs „Nasza gmina – nasze środowisko 2023 – cuda z recyklingu” napłynęło dokładnie 249 prac ze szkół i przedszkoli. Znamy już laureatów! A wszystkie bombki zawisną na gminnych choinkach.

 • Dodatkowe kursy autobusów z Grabowca

  Autobus nr 122. Dodatkowe kursy [Aktualizacja 2]

  2023.11.14

  Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Grabowca. Miejski Zakład Komunikacji w porozumieniu z Gminą Lubicz wprowadza dodatkowe kursy autobusu nr 122 - jeden poranny oraz dwa powrotne.

 • Generał Haller przypłynął na granicę zaborów

  Generał Haller przypłynął na granicę zaborów

  2023.11.13

  Po 105 latach od odzyskania niepodległości licznie zgromadzeni nad Drwęcą mieszkańcy Gminy Lubicz mieli okazję wczuć się w klimat przełomowych dla Polski wydarzeń sprzed wieku.

 • Kanalizacja deszczowa oraz jezdnia z kostki

  Kanalizacja deszczowa oraz jezdnia z kostki

  2023.11.08

  6 listopada wójt Marek Nicewicz i Łukasz Barczyński z firmy Transbruk z Pigży podpisali umowę na przebudowę ulicy Magnoliowej w Lubiczu Dolnym. Inwestycja będzie gotowa wiosną przyszłego roku.

   

 • Rozwój usług społecznych dla mieszkańców

  Rozwój usług społecznych dla mieszkańców

  2023.11.08

  Wczoraj w Dziennym Domu „Senior+” w Gronowie wójtowie i burmistrzowie oraz przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej z Kujawsko-Pomorskiego rozmawiali na temat centrów usług społecznych, które mają powstać w naszym województwie.

 • Listopadowy numer "Gońca gminnego"

  Listopadowy numer "Gońca gminnego"

  2023.11.03

  Mamy dla Was najnowsze wydanie gminnego biuletynu "Goniec gminny". A w nim m.in. aktualne wieści na temat inwestycji w gminie, o remontach w sołectwach, a także o zmianach w komunikacji publicznej na naszym terenie.

 • "Piękna zagroda" w gminie Lubicz

  "Piękna zagroda" w gminie Lubicz. Znamy zwycięzców!

  2023.11.03

  - Ten konkurs organizujemy po to, by pokazać piękno wsi - mówiła Danuta Suchorzyńska, kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Lubicz.

   

 • Ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków.

  Ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

  2023.11.02

  Na prośbę powiatowego lekarza weterynarii publikujemy zarządzenie wojewody kujawsko-pomorskiego dotyczące ryzyka wystąpienia na terenie powiatu wysoce zjadliwej grypy ptaków.

   

 • Odpady komunalne. Jesienne zmiany

  Odpady komunalne. Jesienne zmiany

  2023.10.30

  Od listopada do marca bioodpady będziemy odbierać raz w miesiącu. Zmieniają się także godziny otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lubiczu Górnym.

   

Stronicowanie