Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Pożegnanie pani skarbnik

  Zmiana na stanowisku skarbnika gminy

  2023.09.28

  Dziś pożegnała się z nami skarbnik Danuta Kamińska, która odchodzi na emeryturę. Nową skarbnik gminy została Beata Janicka, dotychczasowa kierownik Referatu Finansowego Urzędu Gminy Lubicz.

 • Wyścig kolarski już w październiku

  Wyścig kolarski już w październiku

  2023.09.27

  7 października w Młyńcu Drugim odbędzie się Wyścig Kolarski „Kryterium Asów”. Ruch na trasie będzie częściowo ograniczony w trakcie przejazdu kolumny wyścigu, po nim służby zabezpieczające zezwolą na przejazd samochodów.

   

 • Wygrał Młyniec Drugi

  Wygrała młyniecka spiżarnia

  2023.09.27

  To witacz Sołectwa Młyniec Drugi kolejny raz będzie reprezentował naszą gminę w konkursie wojewódzkim na najbardziej pomysłowy witacz. Drugie miejsce zajął witacz z Sołectwa Mierzynek, a trzecie Sołectwa Młyniec Pierwszy. Do konkursu zgłosiło się dziewięć sołectw.

 • Droga w kierunki Lipniczek gotowa!

  Droga w kierunku Lipniczek gotowa!

  2023.09.26

  Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej nr 100734 C w Rogowie. W ramach zadania na odcinku długości ok. 310 m, od skrzyżowania z drogą powiatową, Gmina Lubicz wykonała jezdnię o nawierzchni asfaltowej szerokości 5 m wraz z poboczami z kruszywa.

 • Pani Janina skończyła 100 lat!

  Pani Janina skończyła 100 lat!

  2023.09.25

  Mamy przyjemność przedstawić Państwu kolejną mieszkankę gminy, która skończyła 100 lat. To pani Janina Zielińska z Lubicza Górnego. Trudne dzieciństwo ją zahartowało, a szczęście odnalazła w rodzinie zbudowanej wraz ze swoją pierwszą, wielką miłością.

 • Wrześniowy numer "Gońca gminnego"

  Wrześniowy numer "Gońca gminnego"

  2023.09.20

  Mamy dla Was najnowsze wydanie gminnego biuletynu "Goniec gminny". A w nim m.in. aktualne wieści na temat inwestycji w gminie, o remontach w sołectwach, a także wywiad z wójtem Markiem Nicewiczem i wiele innych informacji.

 • Rozpiska zajęć w świetlicach wiejskich 2023

  Rozpiska zajęć w świetlicach i na boiskach

  2023.09.20

  Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne dla mieszkańców zajęcia finansowane przez gminę. Znajdziecie tutaj propozycje, zarówno dla miłośników kreatywnych warsztatów, jak i dla tych, którzy preferują aktywność fizyczną.

 • Strażacy rywalizowali o puchary

  Strażacy rywalizowali o puchary

  2023.09.19
  W Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, jakie odbyły się w niedzielę 17 września w Lubiczu Górnym, oprócz rywalizacji medalowej był także czas na integrację i dobrą zabawę. A kto stanął na podium?
 • Policja. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  Policja. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  2023.09.19

  Komendant Komisariatu Policji w Dobrzejewicach Tomasz Markowski zaprasza mieszkańkańców naszej gminy na debatę "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Debata odbędzie się 5 października o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej (ul. Aleja Lipowa 29) w Obrowie.

 • Jesienny wywóz gabarytów

  Jesienny wywóz gabarytów

  2023.09.15

  W październiku organizujemy odbiór gabarytów. Osoby, które chcą pozbyć się starych mebli, kanap, stołu czy krzeseł powinny to zgłosić do Referatu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Dróg najpóźniej pięć dni przed planowanym terminem wywozu.

Stronicowanie