Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Andrzej Piaseczny

  Koncertowy Dzień Kobiet

  2024.02.13

  Z okazji Dnia Kobiet tradycyjnie już wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz organizuje świąteczny koncert wskazanego przez mieszkanki artysty - w tym roku Andrzeja Piasecznego. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru u sołtysów od 14 lutego. Liczba miejsc ograniczona!

 • Artur Barciś. Fot. ze zbiorów prywatnych

  Artur Barciś przyjedzie do Złotorii!

  2024.02.12

  Arkadiusz Czerepach z niezwykle popularnego serialu „Ranczo”, czyli Artur Barciś spotka się z mieszkańcami naszej gminy. Spotkanie autorskie z tym wszechstronnym i lubianym aktorem odbędzie się 12 marca. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 • Gminy Lubicz i Obrowo łączą siły

  Gminy Lubicz i Obrowo łączą siły

  2024.02.08

  Wraca sprawa przedłużenia linii nr 113 przez Kopanino w gm. Lubicz do Obór w gm. Obrowo. Pojawił się też nowy temat wspólnej budowy kolektora ściekowego dla mieszkańców obu sąsiadujących ze sobą gmin.

 • Radna Aldona Peregonczuk, Sławomir Przyziółkowski - BRUKBUD oraz wójt Marek Nicewicz

  Sołectwo Złotoria. Te ulice będą z betonowej kostki

  2024.02.07

  Ulice Storczykowa oraz fragmenty ul. Liliowej i Różanej w Złotorii do wakacji zostaną przebudowane. Wójt Marek Nicewicz podpisał już w tej sprawie umowę z wykonawcą. Roboty ruszą jeszcze w lutym.

   

 • Zebrania wyborcze w sołectwach

  Zebrania wyborcze w sołectwach

  2024.02.06

  W przyszłym tygodniu w naszej gminie zaczynamy cykl zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy wybiorą sołtysów i rady sołeckie na następne pięć lat. Pierwsze zdecyduje Sołectwo Rogowo - 13 lutego, kończymy 10 kwietnia w Lubiczu Górnym.

 • MOFT. Raport z konsultacji społecznych

  MOFT. Raport z konsultacji społecznych

  2024.02.05

  Prezentujemy raport z konsultacji społecznych Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego  Torunia, do którego należy również Gmina Lubicz razem z ponad 30 innymi samorządami.

 • Baczność! Kwalifikacja wojskowa

  Baczność! Kwalifikacja wojskowa

  2024.02.05

  W połowie lutego rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców naszej gminy. Jej celem jest przede wszystkim określenie zdolności do pełnienia służby wojskowej i wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej.

 • Rozpiska zajęć w świetlicach wiejskich 2023

  Rozpiska stałych zajęć w świetlicach i na boiskach

  2024.02.05

  Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne dla mieszkańców zajęcia finansowane przez gminę. Znajdziecie tutaj propozycje, zarówno dla miłośników kreatywnych warsztatów, jak i dla tych, którzy preferują aktywność fizyczną.

 • Drewniany mostek został zamknięty

  Drewniany most został zamknięty

  2024.02.02

  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje że kładka w ciągu ulicy Turystycznej, z której korzystają także mieszkańcy Złotorii posiada uszkodzenia mogące powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Mostek został czasowo zamknięty. 

 • Rozpoczynamy budowę drogi do "Małgorzatowa"

  Rozpoczynamy budowę drogi do "Małgorzatowa"

  2024.01.31

  Gmina Lubicz startuje z inwestycją, która ma podnieść komfort życia mieszkańców Lubicza Dolnego, a jednocześnie pozwoli poważnie traktować przedsiębiorców inwestujących w terenach przemysłowych „Małgorzatowo”.

Stronicowanie