Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Krwiodawcy. Pomagają innym od serca

  Krwiodawcy. Pomagają innym od serca

  2023.12.08

  Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Gminy Lubicz w minionym roku oddali aż 58 litrów krwi. Znane są już terminy przyszłorocznego poboru. Pierwszy raz w nowym roku krwiobus przyjedzie do nas w styczniu przy okazji WOŚP-u.

 • Punkt Programu "Czyste Powietrze"

  Punkt Programu "Czyste Powietrze"

  2023.12.07

  Chcesz wymienić kocioł na paliwo stałe? Na nowy kocioł na gaz? Na pellet o podwyższonym standardzie? A może na pompę ciepła czy ogrzewanie elektryczne? Skorzystaj z dofinansowania i pomocy Punktu „Czystego Powietrza”, który mieści się w urzędzie.

 • Ile w przyszłym roku zapłacimy za śmieci?

  Ile w 2024 r. zapłacimy za śmieci? [Harmonogram]

  2023.12.01

  Wczoraj Rada Gminy Lubicz podjęła uchwałę w sprawie nowej stawki za wywóz odpadów. W nowym roku każdy mieszkaniec gminy zapłaci miesięcznie 29 zł, ale do każdego mieszkańca gmina dopłaci 5 zł.

   

 • Nie zgarniaj śniegu na ulicę

  Nie zgarniaj śniegu na ulicę

  2023.11.30

  Przypominamy o konieczności odśnieżania chodników bezpośrednio przyległych do nieruchomości, zapobiegania śliskości oraz usuwania sopli i nawisów śniegu z dachów budynków bezpośrednio sąsiadujących z drogami i chodnikami.

 • Aktualizacja danych w "siedzibie stada"

  Aktualizacja danych w "siedzibie stada"

  2023.11.30

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że zgodnie z ustawą o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt do 6 stycznia 2024 r. w aplikacji IRZplus należy dokonać aktualizacji danych w „siedzibie stada”.

 • Wizyta wójta na COM-ie

  COM. Rekrutacja uczestników i pracowników

  2023.11.23

  Od nowego roku w Gronowie  rozpocznie działalność Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu szuka już pracowników i rozpoczyna nabór uczestników. Zainteresowani?

 • Nowe oświetlenie uliczne

  Nowe oświetlenie uliczne

  2023.11.22

  13 lamp solarnych stanęło w sześciu miejscowościach naszej gminy. To Gronowo, Gronówko, Brzezinko, Brzeźno, Młyniec Pierwszy i Krobia. W tym roku w całej gminie Lubicz pojawi się łącznie ok. 60 nowych lamp.

 • Park & Ride działają! Zapraszamy do korzystania

  Park & Ride działają!

  2023.11.21

  Parkingi typu Park & Ride na Rubinkowie i Skarpie są już dostępne dla kierowców! Zakończyły się prace związane z przystosowaniem systemu informatycznego do jednoczesnej obsługi parkowania i korzystania z toruńskiej komunikacji miejskiej. Do dyspozycji jest łącznie 440 miejsc.

 • Będą dodatkowe linie autobusów MZK!

  Będą dodatkowe linie autobusów MZK!

  2023.11.17

  Od 2 stycznia na terenie naszej gminy będą kursować dwie nowe linie MZK – 123 i 124. Obie linie są uruchamiane w porozumieniu z gminą Obrowo. Przypominamy też, że od 20 listopada w rozkładzie jazdy pojawią się nowe kursy linii 121 i 122.

 • Wręczenie nagród

  Młyniecka spiżarnia najlepsza w regionie

  2023.11.17

  Nasze sołectwo Młyniec Drugi zwyciężyło w konkursie wojewódzkim na najbardziej pomysłowy witacz! Budowniczy z sołectwa zapowiadają, że mają już pomysł na przyszłoroczną słomianą konstrukcję.

Stronicowanie