Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Punkt Szczepień Masowych

  Punkt Szczepień Masowych w Lubiczu Górnym

  2021.04.09

  Trwają przygotowania do rozpoczęcia szczepień masowych w powiecie toruńskim. Jeden z punktów ma być zlokalizowany w hali Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym.

   

 • Informacja dotycząca pracy Gminnego Biura Spisowego

  Informacja dotycząca pracy Gminnego Biura Spisowego

  2021.04.09

  Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Jak i kiedy można kontaktować się z pracownikami urzędu oddelegowani do pracy w Gminnym Biurze Spisowym?

   

 • Czyja to droga?

  Czyja to droga?

  2021.04.08

  Przez naszą gminę przebiegają drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe, gminne, a także prywatne. W zależności od tego, kto jest ich właścicielem, administrowane są przez różne instytucje, które odpowiadają także za stan, remonty oraz utrzymanie swoich dróg.

 • Marcowy numer "Gońca gminnego"

  Marcowy numer "Gońca gminnego"

  2021.04.02

  Zachęcamy do lektury najnowszego wydania naszego biuletynu informacyjnego. Przeczytacie w nim m.in. o inwestycjach, naprawach i remontach w sołectwach, inicjatywach, a także planach gminy na wakacje.

 • Wójt Marek Nicewicz, minister Iwona Michałek i wiceprezes Jarosław Pucek

  W gminie Lubicz powstaną mieszkania czynszowe

  2021.04.01

  26 samorządów, w tym gmina Lubicz, podpisało dziś w Krobi porozumienia o chęci współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. To pierwszy krok do wspólnego założenia spółki, która zajmie się budową mieszkań.

 • Bioodpady, gabaryty i aplikacja "Kiedy śmieci?"

  Bioodpady, gabaryty i aplikacja "Kiedy śmieci?"

  2021.03.30

  Od kwietnia zmienia się system wywozu bioodpadów. W tym miesiącu organizujemy także odbiór gabarytów. Do tego dochodzi wywóz śmieci zmieszanych i segregowanych. Jak to wszystko zapamiętać? O zbliżających się terminach może przypomnieć aplikacja na telefon.

 • Lampa nie świeci? Gdzie to zgłosić

  Lampa nie świeci? Gdzie to zgłaszać

  2021.03.29

  Wszelkie przypadki nieświecących lub uszkodzonych lamp ulicznych należy zgłaszać bezpośrednio do spółki Energa-Oświetlenie mailowo lub telefonicznie. Podajemy kontakty.

   

 • Płatności  bezpośrednie w 2021 roku. Zmiany

  Płatności  bezpośrednie w 2021 roku. Zmiany

  2021.03.26

  Teraz rolnicy składają wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Zainteresowanym może pomóc doradca.

 • Koronawirus. Gdzie zapisać się na szczepienie?

  Koronawirus. Jak zapisać się na szczepienie?

  2021.03.24

  Na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w Lecznicach Citomed należy zapisywać się pod numerami: 503 081 084 lub 503 081 195. Tam dokonujemy też wyboru miejsca, w którym chcemy zostać zaszczepieni.

   

 • JE Ambasador Słowenii z wizytą w gminie Lubicz

  Wizyta JE Ambasador. W Grębocinie będzie słoweńska pasieka

  2021.03.23

  Wczoraj naszą gminę odwiedziła JE Ambasador Republiki Słowenii Pani Božena Forštnarič Boroje, aby omówić wspólne plany umiejscowienia na terenie gminy Lubicz tradycyjnego słoweńskiego ula. Ma być to pierwsze takie miejsce w Polsce.

Stronicowanie