Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Nowy plac zabaw w kształcie awokado

  Nowy plac zabaw w kształcie awokado

  2023.10.30

  W Grębocinie na placu przy Owocowej jeszcze w tym roku powstanie nowoczesny plac zabaw, w którym oprócz urządzeń dla dzieci, zbudujemy również pumptrack dla młodzieży.

 • Wizualizacja przedszkola

  Przedszkole. Trzeci przetarg bez presji, ale z sukcesem

  2023.10.27

  Determinacja wójta gminy Marka Nicewicza dotycząca wyłonienia wykonawcy budowy przedszkola w Lubiczu Górnym przyniosla efekty. Przeprowadzenie procedur przetargowych z rozwagą poskutkowało ciekawym rozstrzygnięciem. 

 • Ruszają prace przy budowie chodnika w Rogówku

  Ruszają prace przy budowie chodnika w Rogówku

  2023.10.24

  Rozpoczyna się pierwszy etap budowy peronu przystankowego i chodnika przy drodze krajowej nr 15 w Rogówku. W poniedziałek 23 października odbyło się przekazanie placu budowy. Inwestycję za niemal 450 tys. zł zrealizuje firma Transbruk Barczyński.

 • Marek Nicewicz i Aldona Peregonczuk

  Kwiatowe ulice w Złotorii będą modernizowane

  2023.10.24

  Na przełomie października i listopada rusza przebudowa ul. Konwaliowej w Złotorii. W przyszłym roku będą modernizowane pobliskie ulice Storczykowa i Liliowa.

   

 • Kuchenne rewolucje w szkole w Grębocinie

  Kuchenne rewolucje w szkole w Grębocinie

  2023.10.18

  Uczniowie i przedszkolaki w Grębocinie mogą w końcu otrzymywać posiłki z własnej kuchni. Wczoraj otwarto w szkole nową kuchnię i odremontowaną stołówkę. Koszt inwestycji wyniósł ok.1,2 mln zł.

 • Nagrody wójta dla dyrektorów i nauczycieli

  Nagrody wójta dla dyrektorów i nauczycieli

  2023.10.17

  Dziś Grębocin obchodził Święto Szkoły, podczas którego odbyło się pasowanie na przedszkolaka i ucznia, a także gminne uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. W szkole oficjalnie otwarto również kuchnię.

 • W naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

  W naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

  2023.10.17

  76,42 proc. - tyle wyniosła frekwencja w wyborach do Sejmu w naszej gminie. Rekordowy udział głosujących odnotowała Złotoria, gdzie do urn poszło 84,77 proc. uprawnionych do głosowania. W przypadku Senatu najwyższa frekwencja była w Grębocinie w komisji nr 10 - 82,49 proc.

 • Nowoczesny sprzęt dla szkoły w Lubiczu Dolnym

  Nowoczesny sprzęt dla szkoły w Lubiczu Dolnym

  2023.10.16

  Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym wzbogaci się o monitor interaktywny z oprogramowaniem. Będzie mogła go zakupić dzięki dotacji od firmy Gaz-System, która przyznała placówce 19 tysięcy złotych dotacji.

   

 • Nowy pociąg na trasie przez Lubicz!

  Nowy pociąg na trasie przez Lubicz!

  2023.10.12

  Od 11 grudnia przez Lubicz Dolny pojedzie dodatkowa para pociągów. Dziś wójt Gminy Lubicz Marek Nicewicz podpisał w tej sprawie porozumienie w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

 • Strażacy zyskali cenne doposażenie

  Strażacy zyskali cenne doposażenie

  2023.10.12

  Ze środków Fundusz Sprawiedliwości oraz budżetu gminy Lubicz zakupiono i przekazano jednostkom OSP w Młyńcu Pierwszym, Gronowie, Grębocinie i Złotorii cenny sprzęt ratowniczy. Pomoże on ratować zdrowie i życie ofiarom wypadków komunikacyjnych.

Stronicowanie