Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Parkingi Park&Ride. Wszystko, co musicie wiedzieć

  Parkingi Park&Ride. Wszystko, co musicie wiedzieć

  2023.10.09

  Coraz bliżej do otwarcia toruńskich parkingów typu Park&Ride przy ulicach Olimpijskiej i Dziewulskiego. W obiektach trwają końcowe prace związane z obsługą informatyczną urządzeń, które umożliwią kierowcom bezobsługowe korzystanie z parkingów. 

 • Ruszają roboty

  Lubicz Dolny. Tutaj również będzie kostka

  2023.10.06

  W środę 11 października planowane jest rozpoczęcie robót budowlanych związanych z przebudową dróg w Lubiczu Dolnym - ul. Cichej, ul. Spokojnej oraz ul. Źródlanej na odcinku od ul. Cichej do ul. Spokojnej.  

   

 • Gminny Turniej Tenisa Stołowego KGW

  Gminny Turniej Tenisa Stołowego KGW

  2023.10.04

  Koło Gospodyń Wiejskich „Od Pokoleń” w Mierzynku kolejny raz zaprasza KGW z terenu gminy na turniej tenisa stołowego, który odbędzie się 24 października o godz. 17.30 w Mierzynku. Jeśli jesteście zainteresowane, koniecznie zgłoście chęć udziału.

 • Te ulice będą z kostki betonowej

  Te ulice będą z kostki betonowej

  2023.10.03

  W ubiegłym tygodniu wójt Marek Nicewicz podpisał umowę na przebudowę trzech ulic w Krobi. Nową nawierzchnię zyskają Sportowa, Pod Dębami i Olimpijska. Gmina szykuje się także do modernizacji ul. Magnoliowej w Lubiczu Dolnym.

 • Paweł Hasse najlepszy

  Paweł Hasse z Kopanina jest bezkonkurencyjny

  2023.10.03
  Powiatowy etap XXXIII Olimpiady Wiedzy Rolniczej po raz kolejny wygrał Paweł Hasse z Kopanina. Trzecie miejsce również zajął reprezentant naszej gminy Jarosław Ćwięka z Rogowa. 
   
 • Pożegnanie pani skarbnik

  Zmiana na stanowisku skarbnika Gminy Lubicz

  2023.09.28

  Dziś pożegnała się z nami skarbnik Danuta Kamińska, która odchodzi na emeryturę. Nową skarbnik gminy została Beata Janicka dotychczasowa kierownik Referatu Finansowego Urzędu Gminy Lubicz.

   

 • Wygrał Młyniec Drugi

  Wygrała młyniecka spiżarnia

  2023.09.27

  To witacz Sołectwa Młyniec Drugi kolejny raz będzie reprezentował naszą gminę w konkursie wojewódzkim na najbardziej pomysłowy witacz. Drugie miejsce zajął witacz z Sołectwa Mierzynek, a trzecie Sołectwa Młyniec Pierwszy. Do konkursu zgłosiło się dziewięć sołectw.

 • Droga w kierunki Lipniczek gotowa!

  Droga w kierunku Lipniczek gotowa!

  2023.09.26

  Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej nr 100734 C w Rogowie. W ramach zadania na odcinku długości ok. 310 m, od skrzyżowania z drogą powiatową, Gmina Lubicz wykonała jezdnię o nawierzchni asfaltowej szerokości 5 m wraz z poboczami z kruszywa.

 • Pani Janina skończyła 100 lat!

  Pani Janina skończyła 100 lat!

  2023.09.25

  Mamy przyjemność przedstawić Państwu kolejną mieszkankę gminy, która skończyła 100 lat. To pani Janina Zielińska z Lubicza Górnego. Trudne dzieciństwo ją zahartowało, a szczęście odnalazła w rodzinie zbudowanej wraz ze swoją pierwszą, wielką miłością.

 • Wrześniowy numer "Gońca gminnego"

  Wrześniowy numer "Gońca gminnego"

  2023.09.20

  Mamy dla Was najnowsze wydanie gminnego biuletynu "Goniec gminny". A w nim m.in. aktualne wieści na temat inwestycji w gminie, o remontach w sołectwach, a także wywiad z wójtem Markiem Nicewiczem i wiele innych informacji.

Stronicowanie